یک ترفند ساده برای استفاده از شلوار جین‌های کهنه!


سرویس سبک زندگی لاو: برای استفاده از شلوار جین‌های کهنه این مطلب را به نقل از چاره چی بخوانید.

 

یک ترفند ساده برای استفاده از شلوار جین‌های کهنه!

 

وسایل مورد نیاز

۴ دست شلوار جین
چرخ خیاطی با سوزن مخصوص شلوار لی
قیچی
سوزن ته گرد
نخ
شاخه درخت یا چوب

طرز ساخت:
۱. جیب‌های عقب و جلوی شلوارهای جین را با فاصله ۱ سانتی متری از هر طرف (برای درز دوخت) برش دهید و کنار بگذارید. باید ۱۶ عدد جیب در اختیار داشته باشید.

۲. جیب‌های بریده شده در چهار ردیف چهارتائی در کنار یکدیگر بچینید. اتیشن داشته باشید که اختلاف رنگ‌ها در کنار هم جلوه بهتری به کاردستی‌تان خواهد داد. فرم چیدمان آن‌ها را تا زمانی که به مدل دلخواه برسید، می‌توانید آزادنه تغییر دهید.

۳. هنگامی که به چیدمان دلخواه رسیدید، آن ها را از پشت و با احتساب درز ۱ سانتی متری به هم بدوزید. البته بهتر است اول با سوزن ته گرد آنها را در کنار هم ثابت کرده و سپس مراحل دوخت را آغاز کنید. همچنین باید اتیشن داشته باشید که سوزن‌های معمولی توان دوخت پارچه لی را ندارند و باید حتما از سوزن‌های مناسب جین استفاده نمایید.

۴. برای دوخت، باید ۴ ردیف ۴ تائی بدوزید و کنار بگذارید.

یک ترفند ساده برای استفاده از شلوار جین‌های کهنه!

 

۵. در این مرحله، باید یک ردیف را روی زمین گذاشته و ردیف دوم را با تنظیم قد و اندازه در بالای آن قرار دهید. سپس ردیف سوم و در آخر هم ردیف چهارم را به گونه‌ای در کنار هم بچینید که منظم دیده شده و هیچ گونه بادکردگی یا ناصافی در مرکز کار دیده نشود.

۶. اکنون باید به سراغ کمر شلوارها بروید. آنها را با فاصله یک سانتی متر از پائین برش دهید. لازم نیست دکمه‌های شلوار را جدا کنید.

۷. این کمرها را در اطراف کار با سوزن ته گرد ثابت کرده و با استفاده از چرخ خیاطی بدوزید. اگر طول این نوارها کافی نبود، می توانید از شلوارهای بیشتری برای این امر بهره بگیرید.

۸. در انتهای کار به حلقه‌های جین نیاز دارید. برای این بخش هم باید از کمر شلوارها استفاده کنید. برای ساختن حلقه، به ۶ حلقه با طول ۲۰ سانتی متر نیاز دارید.

۹. هر کدام از آن‌ها را از وسط تا کرده و سپس در پشت کار بدوزید. ابتدا، دو حلقه در دو انتهای کار قرار داده و سپس در فضای میانی ۴ حلقه دیگر را با فاصله های برابر بدوزید.

۱۰. در این مرحله ممکن است به دلیل ضخامت زیاد پارچه، چرخ خیاطی توان دوخت را نداشته باشید. در این صورت می‌توانید به صورت دستی آن‌ها را بدوزید.

۱۱. شاخه یا چوبی که برای بالای این کار استفاده می‌کنید باید دست کم ۲۰ سانتی متر بلندتر از اندازه نهایی ارگانایزر باشد.

 

یک ترفند ساده برای استفاده از شلوار جین‌های کهنه!

می توانید برای زیباتر دیده شدن چوب‌ها، آن‌ها را با اسپری رنگ موردنظر خود رنگ کنید.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink