گلایه چاوش‌اوغلو از آمریکا در نشست مسکو


مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز شنبه در نشست سه جانبه وزرای خارجه کشور‌های ایران، روسیه و ترکیه تصریح کرد: آمریکا از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کند.

نیوزستان مهر: وزیر خارجه ترکیه در نشست سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه تصریح کرد: آمریکا از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز شنبه در نشست سه جانبه وزرای خارجه کشور‌های ایران، روسیه و ترکیه تصریح کرد: آمریکا از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کند.

وزیر خارجه ترکیه ادامه داد: از آمریکا می‌خواهیم تا از گروهک‌های کُرد در سوریه حمایت نکند.

وی در ادامه درباره نشست سه جانبه امروز افزود: در این نشست درباره گستره‌ای از موضوعات مرتبط با بحران سوریه و فرایند صلح آستانه با یکدیگر رایزنی کردیم. کشور‌های متضمن آتش بس در سوریه تلاش خود را برای بازگرداندن زندگی عادیِ مردم سوریه ادامه داده، بر تداوم ارسال کمک‌های بشردوستانه تأکید و در راستای یافتن راه حلی صلح آمیز برای بحران در این کشور تصریح داشتند.

دیپلمات ارشد ترکیه تأکید کرد: برخی گروه‌ها تلاش می‌کنند تا مذاکرات آستانه در روسیه را تضعیف کنند؛ اما سه کشور تضمین کننده آتش بس به همکاری‌های تنگاتنگ خود ادامه خوهند داد.

چاوش‌اوغلو گفت: آنکارا به تمامیت ارضی سوریه احترام می‌گذارد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink