گلایه نمایندگان از نحوه مدیریت سازمان انرژی اتمی


نیوزستان مهر: نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس از انتقادات نمایندگان نسبت به مدیریت سازمان انرژی اتمی در جلسه مشترک با صالحی نیوز داد.

هدایت الله خادمی در خصوص جلسه امروز کمیسیون انرژی با حضور صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: امروز آقای صالحی و معاونین ایشان در کمیسیون انرژی حضور یافتند.

وی گفت: آقای صالحی در کمیسیون اظهاراتی در خصوص آب سنگین اراک و غنی سازی اورانیوم اظهار کرد که با اظهارات قبلی ایشان متفاوت و بعضا متناوب بود.

نماینده مردم ایذه در مجلس با بیان اینکه اظهارات و برنامه‌های صالحی در حد انتظارات اعضای کمیسیون از آقای صالحی نبود گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید درصد زیادی از برق کشور در نیروگاه‌های هسته‌ای تولید شود که سازمان انرژی اتمی با اهداف تعیین شده فاصله زیادی دارد و در واقع این سازمان در برخی ماموریت‌های مهم خود طی سال‌های اخیر موفق نبوده است و بدنبال کار‌هایی رفته که ارتباطی با شرح وظایف این سازمان ندارد.

وی با اشاره به گله مندی کمیسیون انرژی از عملکرد سازمان انرژی اتمی گفت: قرار شد برای شفاف سازی عملکرد سازمان اعضای کمیسیون از مراکز مختلف سازمان انرژی اتمی بازدید کنند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: بنده خطاب به آقای صالحی پس از ارائه توضیحاتشان عرض کردم به نظر می‌رسد شما برنامه‌ای برای مقابله با نقض برنامه ندارید. این اظهارات بنده موجب عصبانیت آقای صالحی و بحث چالشی میان ایشان و بنده شد.

خادمی موارد دیگر گله مندی کمیسیون از عملکرد سازمان انرژی اتمی را تشریح نکرد و بیان داشت این مسائل محرمانه است.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink