کتابخانه عمومی قهرمان پاکبین آورزمان


به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی در بازدید از نمایشگاه‌های «نفایس ایران زمین» و «کتابخانه ملی ایران به روایت اسناد تاریخی» که همزمان با هشتادمین سالگرد تاسیس کتابخانه ملی ایران، در کتابخانه مرکزی همدان دایر شده است، ضمن تقدیر از فعالیت‌های نمایشگاهی و تاریخ پژوهی مرکز اسناد همدان، برگزاری نمایشگاه‌های اسنادی در اماکن فرهنگی نظیر کتابخانه‌ها و کتابخانه مرکزی همدان را موجب جلب توجه جوانان و نوجوانان به موضوعات تاریخی و استفاده از اسناد در پژوهش‌های دانشگاهی برشمرد.

وی افزود: خوشبختانه تعامل خوبی بین اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان و مرکز اسناد همدان وجود دارد و می‌توان با اجرای طرح‌های تاریخ پژوهی، این تعامل و همکاری را تقویت کرد.

وی خواستار برگزاری نمایشگاه اسناد مربوط به کتاب و کتابخوانی و معرفی مفاخر علم و ادب استان در سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در حاشیه همایش گرامیداشت این رویداد در کتابخانه مرکزی همدان شد.

دکتر زارعی فعالیت‌های نمایشگاهی و اطلاع رسانی مرکز اسناد همدان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی شاهد برگزاری نمایشگاه‌های اسناد و عکس‌های تاریخی از سوی مرکز اسناد همدان هستیم که نشان از توجه این مرکز به اطلاع‌رسانی و معرفی میراث مکتوب منطقه غرب کشور به ویژه استان همدان است.

مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور نیز ضمن قدردانی از همکاری مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی استان و کتابخانه مرکزی همدان با این مدیریت افزود: کتابخانه مرکزی همدان محل رجوع مدام و مستمر جوانان، نوجوانان، دانش آموزان و دانشجویان است که باید از این فرصت برای معرفی بخشی از تاریخ و تمدن کشور به ویژه فرهنگ غنی مردم همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین استفاده کرد.

علیرضا تکلو، برگزاری نمایشگاه‌های اسنادی و انتشارات، برگزاری میزگردهای تخصصی با حضور جوانان دانشگاهی و نقد و بررسی کتاب های تاریخی را از جمله برنامه‌هایی برشمرد که با مشارکت دو نهاد علمی و فرهنگی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و مرکز اسناد همدان قابل اجرا است و تاثیرات مطلوبی نیز در پی دارد.

این مطلب در جملات کوتاه. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink