کاشت داوطلبانه هزاران اصله درخت در جنگل‌های سوخته


مردم پرتغال در حرکتی داوطلبانه اقدام به کاشت ۶۷ هزار و ۵۰۰ اصله درخت در جنگل کاج لیریا در مرکز پرتغال کردند و این در حالی است که از این جنگل به عنوان به تاراج رفته‌ترین جنگل تاریخ پرتغال یاد می‌شود.

نیوزستان ایسنا: مردم پرتغال در حرکتی داوطلبانه اقدام به کاشت ۶۷ هزار و ۵۰۰ اصله درخت در جنگل کاج لیریا در مرکز پرتغال کردند و این در حالی است که از این جنگل به عنوان به تاراج رفته‌ترین جنگل تاریخ پرتغال یاد می‌شود.

 

در آتش‌سوزی که در ماه ژوئن و اکتبر سال گذشته در این جنگل رخ داد و به مرگ ۱۱۴ تن منجر شد، بیش از ۸۰ درصد از جنگل سوخت. همچنین درختان این جنگل در قرن‌های ۱۵ و ۱۶ میلادی زمانی که پرتغال در عرصه دریایی کشوری پیشرو بود، برای ساخت کشتی قطع می‌شد.

یکی از سازمان‌دهندگان این حرکت اعلام کرده که این درختکاری تنها قدم اول برنامه احیای جنگل‌هاست چراکه برای احیای کامل منطقه‌ای که در ماه اکتبر در آتش سوخت، ۳۰ میلیون درخت جدید لازم است.

ارتش و آتش‌نشانان پرتغال نیز داوطلبان را در کاشتن درخت‌ها در مسیر چندین کیلومتری جنگل یاری رساندند.

آتش‌سوزی سال گذشته، ۵۲۰ هزار هکتار از جنگل لیریا را نابود کرد که تقریبا به اندازه ۵۲ برابر وسعت لیسبون و معادل ۶۰ درصد از کل مناطق سوخته شده در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ بود.

به گزارش رویترز، دولت پرتغال تلاش‌های خود را برای جلوگیری از تکرار این دست آتش‌سوزی‌ها افزایش داده است چراکه با رها شدن زمین‌ها از سوی زمین‌داران، این‌گونه آتش‌سوزی‌ها در این کشور فراگیر شده است.

یک گام کلیدی برای مبارزه با آتش‌سوزی‌ها که با نزدیک شدن تابستان افزایش می‌یابد، مجبور کردن زمین‌داران به پاکسازی زمین‌ها از گیاهان و علف‌های رسته شده است که باعث آتش‌سوزی می‌شوند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink