پیامد‌های قانون یهودیت اسرائیلنیوزنگاری تسنیم: به نقل از نیوزستان قدس نت، کابینه راستگرای افراطی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال رقابت با زمان جهت پایان دادن به پروژه صهیونیستی و تبدیل کردن آن به یک دولت یهودی قومیت گرا است که از حمایت بی‌سابقه آمریکا برخوردار باشد.

قانون یهودیت دولت اسرائیل که کابینه نژادپرست بنیامین نتانیاهو آن را تصویب کرده است، در چارچوب تحقق این چهره نژادپرستانه از یهودیت راستگرا با تمامی ساختار‌های آن است. این قانون نشان می‌دهد که یهودیان هیچ حقی در فلسطین ندارند، چرا که قوانینی که آن‌ها وضع کرده اند در نتیجه اشغالگری پدید آمده و قوانین قابل اجرا نیستند و با وجود تمام اقدامات نژادپرستانه کابینه رژیم صهیونیستی برای اجرای این قانون و جانبداری آشکار آمریکا از این رژیم، باید گفت که ساکنان اصلی فلسطین، کنعانی‌هایی هستند که قانون طبیعی و الهی موجودیت آن‌ها در سرزمین‌های اشغالی را به رسمیت می‌شناسند.

این افراد ساختار مردم شناختی منطقه مذکور را تشکیل می‌دهند و یهودیان تنها موج‌های انسانی هستند که در نتیجه نژادپرستی در کشور‌های اروپایی به سرزمین‌های فلسطین مهاجرت کرده اند تا از حمایت و زندگی امن در کنار فلسطینی‌ها بهره‌مند شوند. فلسطینی‌ها یهودیان را غذا داده و به آن‌ها لباس و مسکن دادند، اما یهودیان ضد آن‌ها توطئه کرده وآن‌ها را قتل و غارت کرده و خانه و زندگی و اراضی آن‌ها را به تسلط خود گرفته و آن‌ها را از سرزمین‌های خود اخراج کردند.

قانون یهودیت دولت اسرائیل که کنیست رژیم صهیونیستی اخیرا آن را به تصویب رساند، قانونی است که کابینه رژیم صهیونیستی معتقد است که باعث ایجاد دولت مطلق و یک دست یهودی با زبان واحد شده و سایر اقلیت‌ها را به خارج از چارچوب دولت یهودی جدید می‌برد.

قانون جدید، اما باعث می‌شود نقاب دروغین از چهره دولتی که ادعای دموکراسی و حقوق بشر و تمدن دارد، بیفتد و دولتی راستگرا و نژادپرست مشاهده شود که تنها به دین و ملت خود و قومیت ساختگی‌اش ایده می‌کند. دولتی که هیچ موجودیتی در تاریخ نداشته است، چراکه یهودیت یک دیانت است، نه یک قومیت.

شاید این قانون باعث ایجاد درگیری‌ها در شدیدترین شرایط خود شود و روال درگیری‌ها را به درگیری‌های دینی بکشاند، چراکه اسرائیل تلاش خواهد کرد حقوق تمامی ساکنان غیر یهود را نادیده گرفته و احتمالا آن‌ها را از اراضی مورد ادعای خود اخراج خواهد کرد. این قانون همچنین منکر موجودیت هر قومیت دیگر در سرزمین‌های اشغالی می‌شود. این در حالی است که غیر یهودیان ساکنان اصلی این سرزمین‌ها هستند.

این اقدام شبیه اقدامی است که آمریکا در دوران قدیم انجام داده و افرادی مهاجر از اروپا و آمریکای لاتین و آفریقا و سایر نقاط جهان به آمریکا رفته و در این قاره ساکن شدند و تحت حمایت ساکنان اصلی سرخ پوستان این منطقه قرار گرفتند، اما اقدامات نژادپرستانه شدیدی را ضد آن‌ها اعمال کردند.

قانون جدید قومیت یهودی اساس تمامی قوانین اعمال شده در سرزمین‌های اشغالی به شمار می‌رود و به این ترتیب از این پس شهروندان غیر یهودی هیچ حقوقی در رژیم اسرائیل نخواهند داشت و شهروندان عربی مسلمان یا مسیحی حتی حق مالکیت و زندگی و مساوات در حقوق به نسبت یهودیان را نیز از دست می‌دهند، چرا که این قانون یهودیان را صاحبان حق در سرزمین‌های اشغالی به شمار می‌آورد.

این قانون همچنین صفت ادعایی دموکراسی را از سرزمین‌های اشغالی بر می‌چیند چرا که بر اساس آن عرب‌های فلسطینی در داخل سرزمین‌های اشغالی هیچ حقوق مساوی با یهودیان نخواهند داشت و حتی اجازه نامزد شدن در انتخابات را ندارند. آن‌ها حق مالکیت و ساخت و ساز و مداوای فرزندانشان در بیمارستان‌های یهودیان را نیز ندارند. آن‌ها حتی حق ورود به رستوران‌های یهودیان و شراکت با شرکت‌های آن‌ها را نیز ندارند. آن‌ها در هیچ یک از دادگاه‌های سرزمین‌های اشغالی نمی‌توانند از یهودیان شکایت کنند، چرا که بر اساس آموزه‌های تلمود، آن‌ها تنها خادمان یهودیان هستند.

این قانون آپارتاید است و این نگرانی وجود داردکه این قانون عرب‌های فلسطینی و مسلمان و مسیحیان ساکن سرزمین‌های اشغالی را به عنوان شهروند درجه دوم نیز به حساب نیاورد و هیچ حقی برای موجودیت و استقرار غیر یهودیان در سرزمین‌های اشغالی قائل نشود. قانون مذکور خود را پایتخت متحد یهودیان می‌خواند و شهرک سازی یهودی در سایر مناطق فلسطینی را مشروع جلوه می‌دهد و آن‌ها را اراضی یهودیان قلمداد می‌کند.

این خطرناک‌ترین بند از قانون مذکور در خود جای داده و به صراحت اعلام می‌کند: دولت اسرائیل گسترش شهرک سازی یهودی را بخشی از ارزش‌های ملی به شمار آورده و برای تحریک آن تلاش خواهد کرد. این قانون هیچ احترامی برای قوانین بین المللی قائل نیست. این در حالی است که قوانین بین الملل شهرک سازی صهیونیستی در قدس و کرانه باختری و تمامی مرز‌های سال ۱۹۶۷ را غیرقانونی به شمار آورده است.

این قانون تبعیض نژادی و برداشتن نقاب دموکراسی از دولت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد و سرقت اراضی و کشتار روزمره فلسطینی‌ها و مطالعه فرهنگ و تاریخ آن‌ها را وجهی حقوقی می‌دهد. به صورت خلاصه می‌توان گفت که قانون جدید یک رژیم نژادپرست یهودی را ایجاد می‌کند که هیچ حقوق دینی و مدنی و سیاست برای قومیت‌های دیگر را در سرزمین‌های اشغالی به رسمیت نمی‌شناسد.

نکته خطرناک این قانون در اینجا است که کابینه رژیم صهیونیستی برنامه‌های اجرایی خود را برای اخراج عرب‌های مسلمان و مسیحی به خارج از سرزمین‌های اشغالی مهیا کرده است.

برای اولین بار نیست که سیاستمداران و متایدهان رژیم صهیونیستی از اسکان فلسطینی‌ها و تشکیل دولت فلسطین در صحرای سینا صحبت می‌کنند. به نظر می‌رسد قانون مذکور تلاش دارد آمادگی‌ها برای معامله قرن مورد نظر آمریکا را فراهم کند. معامله‌ای که موجودیت عربی و فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داده و می‌خواهد عرب‌ها را به صورت تدریجی از این منطقه اخراج کند.

چنین قانونی واقعیت‌های مذکور را بیش از پیش در برابر جهان آزاد نمایش می‌دهد و باعث می‌شود آن‌ها این قانون را به صورت قاطع رد کنند و همراه با فلسطینی‌ها برای از بین بردن این قانون در برابر محافل بین‌المللی تلاش کنند، چرا که این قانون چهره واقعی اشغالگران نژادپرست صهیونیستی و جنایت‌های جنگی آن‌ها مبتنی بر تبعیض نژادی و کشتار فلسطینی‌ها و ویران کردن خانه‌ها و مصادره اراضی آن‌ها را نشان می‌دهد و آن را جنایت‌های ضد انسانی به شمار می‌آورد که عاملان به آن باید در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شوند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink