پرداخت ۷۸ درصد تسهیلات صندوق امید در مناطق روستایی


رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پرداخت ۷۸ درصد تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در مناطق روستایی به اقشار مستضعف طی چهار سال و نیم گذشته، از رشد ۸۰ درصدی تسهیلات این صندوق نیوزداد.

صندوق کارآفرینی امید: عبدالرضا عزیزی، در همایش سراسری مدیران ستادی و استانی این صندوق با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید موفق به جلب اعتماد مردم و نمایندگان آن‌ها در مجلس شده است، گفت: اولین مورد شناسنامه دار شدن و تعیین وضعیت حقوقی صندوق بود که با پیگیری‌های مدیرعامل صندوق به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی هویت پیدا کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در مدت چهار سال و نیم گذشته با مدیریت خوب تمامی مدیران صندوق و بازگشت اقساط، ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که حدود ۷۸ درصد آن در مناطق روستائی و مستضعف بوده است و در مجموع نیز صندوق نسبت به سنوات گذشته ۸۰ درصد رشد در پرداخت تسهیلات داشته که این بسیار ارزشمند است.

عزیزی با اشاره به حساسیت‌های پرداخت تسهیلات ازدواج به رشد ۱۶۰۰ درصدی پرداخت این تسهیلات در صندوق اشاره کرد و آن را نتیجه برنامه سازی و برنامه ریزی مناسب بازوان اجرایی صندوق عنوان کرد.

وی همچنین به کاهش نیروی انسانی صندوق در طی این سال‌ها اشاره کرد و گفت: در کشور ما نزدیک به دو میلیون و ۵۵۰ هزار کارمند وجود دارد یعنی به ازای هر ۳۰ نفر یک کارمند، در مقابل ژاپن با ۱۲۸ میلیون نفر جمعیت، ۳۵۰ هزار کارمند دارد یعنی به ازای هر ۳۰۰ نفر یک کارمند استخدام شده است.

عزیزی اظهار داشت: ما ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کارمند و مستمری بگیر کشوری و لشگری داریم و باید روشی پیدا کنیم تا بتوانیم با جلب رضایت کارمندان تعداد کارمندان دولت را کم کرده و راندمان خدمات به کارمندان باقی مانده را بالا ببریم.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به معضل بیکاری با بیان اشاره به اینکه تا زمانی که ما عمران نداشته باشیم و درآمد ناخالص بالا نرود، سطح اشتغال بالا نخواهد رفت تصریح کرد: جایگاه صندوق کارآفرینی امید در مجلس بسیار خوب است و به خاطر جلب اعتماد مردم و نمایندگان آنها، صندوق در کنار سایر بانک‌های عامل به منظور پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

وی در ادامه به منظور دستیابی به خدمات صندوق در پایین‌ترین سطوح بر ایجاد دفاتر صندوق در روستا‌ها و بخش‌های بزرگ تاکید کرد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink