پاسپورت پاکستان چهارمین گذرنامه بد دنیا برای اخذ روادیدنیوزستان فارس: سازمان «گلوبال هینلی پاسپورت ایندکس» فهرست رده بندی گذرنامه‌های جهان را منتشر کرد که نام پاکستان در میان بدترین روادید دنیا برای گردشگران دیده می‌شود.

طبق گزارش این سازمان که در فوریه سال ۲۰۱۸ منتشر شد پاکستان بعد از افغانستان بدترین گذرنامه در بین کشور‌های جهان را دارد و دارندگان آن فقط می‌توانند به ۳۰ کشور سفر کنند.

بدترین گذرنامه‌های دنیا از نظر سفر بدون روادید افغانستان است که شهروندان این کشور تنها قادر به سفر به ۲۴ کشور جهان بدون اخذ روادید هستند و عراق، سوریه همچنین سومالی بعد از پاکستان در جایگاه پایین‌تر قرار دارند و بدترین کشور‌های جهان برای اخذ روادید سفر به کشور‌های مختلف هستند.

به گزارش دیلی اکسپرس، بر اساس این فهرست پاکستان در رده چهارم کشور‌های دارنده بدترین گذرنامه برای اخذ ویزا قرار دارد.

بر اساس این رده بندی، دو کشور سنگاپور و ژاپن دارای بهترین دارندگان پاسپورت دنیا شناخته شده اند و شهروندان این دو کشور آسیایی مجازند بدون اخذ روادید به ۱۸۰ کشور دنیا سفر کنند.

طبق این گزارش کره جنوبی به همراه کشور‌های اروپایی دانمارک، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و سوئد در جایگاه سوم قرار گرفت و دارندگان این کشور‌ها قادر به سفر به ۱۷۸ کشور جهان هستند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink