ونزوئلا طلا‌های خود را به ترکیه فرستادنیوزستان تسنیم: بانک مرکزی ونزوئلا در سال‌های اخیر اقدام به خرید طلا از صاحبان معدن جنوب این کشور کرده و آن‌ها را در راستای تقویت ذخیره طلای بین‌المللی خود استفاده می‌کند و این اقدام در شرایطی انجام می‌گیرد که حاکمیت سوسیالیستی در ونزوئلا باعث کوچک شدن اقتصاد این کشور شده است.

ویکتور کانو وزیر امور معدن ونزوئلا در یک کنفرانس نیوزی اعلام کرد: بانک مرکزی ونزوئلا به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی اعمال‌شده علیه این کشور از این پس فرآیند پالایش و ذخیره طلای خود را به‌جای سوئیس در ترکیه انجام خواهد داد. توافقات لازم در این زمینه بین بانک مرکزی ونزوئلا و ترکیه انجام گرفته است.

وی افزود: این فرآیند را با کشور متحد خود ترکیه انجام خواهیم داد، چراکه اگر طلا‌های خود را به سوئیس بفرستیم به‌دلیل تحریم‌های اعمال‌شده علیه ما ممکن است نتوانیم آن طلا‌ها را پس بگیریم.

وزیر امور معدن ونزوئلا اطلاعاتی در مورد شرکت‌های تُرک مشارکت‌کننده و مقدار طلای پالایش‌شده ارائه نکرد، اما دولت ترکیه در سال جاری میلادی از خرید ۹.۱ تن طلا از معادن خصوصی جهان نیوز داده بود.

وی خاطرنشان کرد که طلا‌های پالایش‌شده در ترکیه دوباره به ونزوئلا بازگردانده می‌شوند و در سبد سهام بانک مرکزی قرار می‌گیرند.

ویکتور کانو این توضیحات را در پاسخ به اتهام ژولیو بورگس رهبر اوپوزیسیون ونزوئلا مبنی بر فروش قاچاقی طلای ونزوئلا توسط دولت این کشور به ترکیه برای جبران کسری تولید و فروش نفت ارائه کرد.

گفتنی است آمریکا در سال گذشته به‌بهانه‌های رعایت نشدن حقوق بشر و اخلال در دموکراسی، تحریم‌های جدیدی علیه ونزوئلا اعمال کرده است که این کشور را با بحران‌های مالی و تأمین غذا و دارو مواجه کرده است.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink