وزیر خارجه عربستان از در پُشتی وارد پارلمان اروپا شد


نیوزستان فارس: شبکه نیوزی الجزیره در نیوزی از حضور «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در جلسه روز پنجشنبه پارلمان اروپا در وبسایت خود نوشت که او به دلیل حضور معترضان در ورودی ساختمان، ناچار شده که از در پُشتی وارد صحن پارلمان شود.

الجزیره با انتشار فیلمی از لحظه خروج عادل الجبیر از در اصلی پارلمان و حضور برخی معترضان، نوشت که «فعالان عرب‌زبان در بروکسل روز پنجشنبه هنگام رسیدن عادل الجبیر به مقر پارلمان تجمع کردند و سبب شدند تا او از در پشتی وارد ساختمان شود… معترضان شعار‌های ضدسعودی فریاد می‌زدند و حضور ائتلاف [عربی ضد یمن]در یمن را محکوم کردند و گفتند ائتلاف عربستان مرتکب جنایات جنگی علیه مردم بیگناه یمن شده است».

الجزیره نوشت که الجبیر در جلسه پارلمان، محاصره یمن را تکذیب کرد و ادعا کرد که ائتلاف عربی حامی اکثریت یمنی‌هاست و بندرگاه‌های این کشور باز است و کشورش به حل سیاست در یمن باور دارد، اما حوثی‌ها آن را رد می‌کنند.

الجزیره تصریح کرد:، اما واقعیت در یمن عکس این است. حملات هوایی به رهبری عربستان و بمباران مردم یمن ادامه دارد و نینا والش مسئول بخش منازعات مسلحانه در سازمان عفو بین‌الملل گفته که غیرنظامی‌ها در یمن تاوان سنگینی در پی جنگ در یمن می‌پردازند. او گفته که حملات هوایی [عربستان]در یمن، خسارت سنگینی به مردم وارد کرده است.

الجزیره در این نیوز، فیلم زیر از لحظه خروج عادل الجبیر از ساختمان پارلمان اروپا را نیز منتشر کرد که هنوز تعدادی معترض در آنجا حضور داشتند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink