ورود افراد سودجو به طب سنتینیوزستان مهر: احمد حمزه، با بیان اینکه طب سنتی در سال‌های اخیر در جامعه به شدت مورد اتیشن قرار گرفته است، گفت: مردم اقبال زیادی را نسبت به آن نشان دادند بنابراین زمانی که مردم و جامعه به سمت موضوعی اتیشن نشان می‌دهند افراد سودجو از علاقه و گرایش مردم سوء استفاده کرده و با ادعا‌های دروغین سلامت مردم را به خطر می‌اندازند.

وی، فبیستت افراد سودجو و فرصت طلب را یکی از آسیب‌های جدی طب سنتی دانست و افزود: متاسفانه افراد سودجو با گذراندن دوره‌های کوتاهی به حوزه طب سنتی ورود کرده و به عنوان طبیبان سنتی اقدام به انجام امور و فبیستت‌های افراطی کرده و موجودیت طب سنتی را خدشه دار کرده اند.

حمزه با تاکید بر اینکه طب سنتی نباید راه را برای افراد سودجو باز کرده و به نظام سلامت ضربه بزند، تصریح کرد: اگر مسئولان وزارت بهداشت که در حوزه طب سنتی مسئولیت دارند با برنامه ریزی منسجم و مناسب به افراد سودجو اجازه نمی‌دادند طب سنتی را مورد تاخت و تاز قرار دهند به طور قطع جایگاه طب سنتی از لحاظ آکادمیک و مردمی رفیع‌تر از جایگاه فعلی بود.

وی با انتقاد از اینکه عده‌ای از طب سنتی برای منفعت طلبی خود سودجویی می‌کنند، گفت: این در حالی است که دستگاه‌های نظارتی وزارت بهداشت در این حوزه بسیار ضعیف عمل کرده و عملکرد مناسبی برای برخورد با متخلفان نداشته است.

حمزه ادامه داد: متاسفانه زیر سایه ضعف نظارت تعداد عطاری‌ها روز به روز در حال افزایش است و افراد غیرمتخصصی در این مراکز فبیستت می‌کنند که همگی داعیه حکیم ابوعلی سینایی دارند و ادعا‌های کذبی را در مورد درمان بیماری‌ها به مردم ارائه می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه فبیستت افراد غیرمتخصص مردم را نسبت به طب سنتی بدبین می‌کند، گفت: نیاز است مسئولان وزارت بهداشت، صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی با همکاری هماهنگ نظارت مناسبی را بر حوزه طب سنتی داشته باشند و اجازه ندهند طب سنتی بیش از این آسیب ببیند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر ضرورت ادغام طب سنتی در نظام خدمات سلامت، افزود: دو واحد درسی تحت عنوان طب سنتی به درس‌های دانشجویان پزشکی افزوده شده و این اقدام می‌تواند در جلوگیری از سوء استفاده و تخلفات این حوزه موثر واقع شود.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink