هشت «علی‌اکبر» شهید در ۸ سال دفاع مقدس +تصاویر


مهمترین سرمایه یک کشور نیروی جوان آن کشور است که با استعدادترین آن‌ها در مدرسه و دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، برخی از آنان نیز «طریق بسمل» شدن پیش می‌گیرند و همچون «علی‌اکبر» در کربلای جبهه‌های ایران حماسه خلق می‌کنند.

نیوزستان ایسنا: مهمترین سرمایه یک کشور نیروی جوان آن کشور است که با استعدادترین آن‌ها در مدرسه و دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، برخی از آنان نیز «طریق بسمل» شدن پیش می‌گیرند و همچون «علی‌اکبر» در کربلای جبهه‌های ایران حماسه خلق می‌کنند.

نمی‌شود تنها به سن و سال فرماندهان جنگ نگاه کرد؛ این پوسته جوان‌گرایی است. مغز و محتوای آن، روحیه‌ای بود که در کشور وجود داشت و باعث می‌شد جوانان عمل خود را عرضه کنند، تلاش آن‌ها دیده شود و مشکلات و بن‌بست‌های کشور از میان بروند. در زمان جنگ، یک کشش و تمایل دوسویه برای بهره‌وری از توان جوانان به وجود آمد.

جوانانِ پای‌کار و مصممی که بدون توقع جایگاه، آمدند و بار اصلی کشور، یعنی جنگ را روی دوش خود گذاشتند و مدیران و سیاستمداران کشور که از این اتفاق، استقبال و فضا را برای آن‌ها مهیا کردند. این انطباق اراده‌ها، همچون شهامت و شهادت طلبی حضرت علی‌اکبر (ع) تاریخ‌ساز شد و حماسه دفاع مقدس ما در برابر تهاجم عراق را خلق کرد. فضای شکل‌گرفته متعاقب انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی با بینشی توحیدی در این اتفاق دوران‌ساز، سهم بسزایی دارد و عوامل متعددی را می‌توان برای انطباق طرفینی اراده‌ها در زمان جنگ برشمرد.

به همین مناسبت به نیابت از جوانان شهید و به پاس حضور هشت سال آن‌ها در آوردگاه جبهه، هشت شهید تخریبچی جوان را از لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) معرفی می‌کنیم.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو.

 


غلامرضا کاظمی
شهادت: عملیات «بیت المقدس ۴» فروردین ماه ۶۷ شاخ شمیران


سیدعبدالله کهندل
شهادت: شهریورماه ۶۶، سردشت (بلفت)


داوود ابراهیمی
شهادت عملیات «نصر ۴»، تیرماه ۶۶ ماووت


علی‌اکبر طحانی
شهادت: بمباران شیمیایی دربندیخان، فروردین ۶۷

هشت «علی‌اکبر» شهید در 8 سال دفاع مقدس +تصاویر
فتح‌اله محمدخانی گرامیباد
شهادت:۱۰ فروردین ۱۳۶۷


عبدالعلی روشنی
شهادت: عملیات «بیت‌المقدس ۲»
ارتفاعات قمیش، دی ماه ۶۶


اصغر رحیمی
شهادت: ۳۱ مرداد ۱۳۶۷، جاده بوکان مهاباد


حمیدرضا دادو
شهادت: عملیات «نصر ۴»، تیرماه ۶۶، ماووت

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink