نیوز ابراهیم جعفری درباره خرید «اس ۴۰۰» از روسیه


نیوزستان فارس: وزیر خارجه عراق اعلام کرد که برای خرید سامانه دفاعی موشکی «اس ۴۰۰» با روسیه مذاکره خواهیم کرد.

به گزارش المیادین، «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق روز سه‌شنبه بدون اتیشن به تهدیدات آمریکایی اعلام کرد که با روسیه برای خرید سامانه دفاعی موشکی «اس ۴۰۰» گفت‎وگو خواهیم کرد.

نیوز منتشر شده درباره قصد عراق مبنی بر خرید سامانه موشکی S. ۴۰۰ از روسیه، واشنگتن را بر آن داشت تا به دولت عراق و سایر دولت‌ها که بخواهند اقدامی مشابه انجام دهند، درباره تبعات این مسئله هشدار دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ۲۴ فوریه با اشاره به اینکه نمی‌داند آیا واقعا بغداد چنین قراردادی با مسکو امضا کرده یا خیر، اعلام کرد که کشورش با چنین کشور‌هایی بر اساس قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم (کاتسا) برخورد خواهد کرد. آمریکا با کشور‌های زیادی از جمله عراق صحبت کرده است تا محتوای اصلی این قانون و تبعات احتمالی امضای قرارداد‌های دفاعی با روسیه را تشریح کند.

«سعد الحدیثی» سخنگوی دفتر نخست‌وزیری عراق دیروز طی سخنانی با تاکید بر حق کشورش مبنی بر واردات اسلحه از هر کشوری در جهان، اعلام کرد که تا به این لحظه، بغداد و مسکو قراردادی درباره خرید سامانه موشکی S-۴۰۰، امضا نکرده‌اند.

وی در گفت‌وگو با روزنامه «القدس العربی» اظهار داشت: تا به این لحظه هیچ قراردادی با روسیه برای واردات سامانه موشکی S-۴۰۰ امضاء نشده است و تنها در رسانه‌ها از چنین قراردادی سخن گفته شده است. این امر به مسائل سیاست مربوط نمی‌شود بلکه منوط به امور نظامی و فنی است.

سخنگوی رسمی دفتر «حیدر العبادی» افزود: وزارت دفاع طرف مسئول در تجهیز و تسلیح نیرو‌های عراقی و تامین نیاز‌های نظامی آن‌ها است و تنها طرفی است که ماهیت، شکل و منبع سلا‌ح‌هایی که وارد عراق می‌شود، تعیین می‌کند و با هر طرفی در جهان می‌تواند برای خرید اسلحه وارد معامله شود.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink