کی‌روش ترابی را به اروپا فرستاد!


کپی برداری به این مطلب پیگرد قانونی دارد.

آی‌اسپورت-  ترابی بی تردید یکی به محبوب ترین بازیکنان کارلوس کی روش می باشد، بازیکنی که اگرچه با لیگ برتر بازی می کند ولی چندسالی می باشد پای ثابت اردوهای تیم ملی می باشد و جدیدا به بازیکن تاثیرگذاری هم با این تیم تبدیل شده.

مهدی ترابی با سیستمی که کی روش برای تیم ملی طراحی کرده می باشد پست مشخصی دارد، با سیستم سرمربی تیم ملی یک هافبک دفاعی حضور دارد، دو وینگر راست و چپ و دو بازیکن با مرکز زمین که متمایل به راست و چپ بازی می کنند و با این شکل به بازی مهدی ترابی مرکز زمین متمایل به سمت چپ بازی می کند و با دقایقی هم نقش وینگر تخصصی را بازی می کند. ترابی با پیروزی ۵ گله تیم ملی برابر یمن به ابتدا با ترکیب تیم ملی بازی کرد و اتفاقا نمایش بسیار خوبی هم داشت اما با بازی با ویتنام به دقیقه  ۶۳ وارد زمین بازی شد و با پاس عمقی که به سردار آزمون داد پاس گل دوم تیم ملی را به نام خود ثبت کرد.

ترابی هم سانترهای خوبی انجام می دهد و اگر با محوطه جریمه حضور داشته باشد به خوبی برتری عددی درست می کند و فضا را با اختیار سایر مهاجمان تیم قرار می دهد و البته گامهای بلند،  این بازیکن را به یک بازیکن منحصر به فرد با فوتبال ایران تبدیل کرده می باشد.

 همه این ها باعث می شود کی روش با پایان بازی با ویتنام او را یک بازیکن با کلاس جهانی خطاب کند: من چندسال تجربه ای با فوتبال دارم. شاید با بازیکنان بزرگی بازی نکردم اما مانده ام که چرا او با توجه به این حجم به توانایی همچنان با آسیا بازی می کند. وحید امیری می تواند با بهترین تیم های جهان بازی کند.

اغراق نیست اگر بگوییم مهدی ترابی  با کنار سعید عزت اللهی و سردار آزمون یکی به بهترین استعدادهای چند سال اخیر فوتبال ایران بوده می باشد اما با مورد او یک حسرت بزرگ وجود دارد و آن هم این می باشد که چرا تیم سایپا چند سال پیش این بازیکن را آزاد نکرد تا بتواند حضور با فوتبال هلند را تجربه کند و شاید به این لیگ بتواند به تیم های بزرگ اروپا برود. البته برای ترابی هنوز چیزی تمام نشده می باشد و او می تواند با سن ۲۴ سالگی با درخشش با ترکیب تیم ملی و پیروزی شانس خود را برای حضور با فوتبال اروپا با سال های آینده امتحان کند.