فرهاد مربی مهاجمان گل نزن تاج


کپی برداری به این مطلب پیگرد قانونی دارد.

لاوو – برای فرهاد مجیدی چه کمک اول شفر باشد چه آخر، کار کمی دراین تاج نیست. فرهاد مجیدی می‌تواند مربی مهاجمان تاج باشد. چه سمتی بهتر به این؟ مهدی مهدوی‌کیا با آن سابقه طولانی با بازی‌های ملی و یکی به نوابغ فوتبال ایران و آسیا با تیم هامبورگ آلمان به عنوان مربی آموزش سانتر با تیم‌های پایه برگزیده می‌شود تا به بازیکنان چگونگی ارسال‌های درست را یاد دهد حال چه اشکالی دارد که فرهاد با اول راه مربیگری‌اش دراستقلال می باشد به مربی تخصصی مهاجمان تاج بدل شود؟ اگر وینفرد شفر یا مسئولان تیم تاج تا امروز چنین نقشی را برای فرهاد مجیدی با نظر نگرفته‌اند، هنوز هم دیر نیست و فرهاد می‌تواند با این پست برای تاج ایفای نقش کند. نقشی مهم و کلیدی که با آینده این تیم بسیار مهم و اثرگذار می باشد.

بزرگ‌ترین مشکل تاج با نیم‌فصل اول گل نزدن مهاجمانش بود، مهاجمانی که انگار دروازه حریف را گم کرده بودند، حتی مرتضی تبریزی هم که با ذوب‌آهن خوب گل می‌زد با تاج موفق نبود و همین نکته بیانگر این می باشد که تاج به یک مهاجم ششدانگ نیاز دارد، مهاجمی که بتواند خیال هواداران را بابت گل زدن راحت کند. شفر با لیست خود به مسوولان تاج خواسته می باشد که مهاجم خارجی بیاورند، اما این طور که گفته می‌شود مهاجم خارجی برای استقلالی‌ها گران تمام می‌شود و همین نکته این انتقال را به عقب انداخته می باشد. اما آن چه این روزها باعث شده هوادار تاج به آینده امیدوارشود، حضور فرهاد مجیدی می باشد. مجیدی با دورانی که به عنوان بازیکن برای تاج بازی می‌کرد، گل‌های موثری زد و راه گلزنی را ذاتا خوب بلد بود. ویژگی که حالا باعث شد هواداران تاج را نسبت به خط حمله امروز امیدوارتر کند به این دلیل که حضور فرهاد به احتمال زیاد کاستی‌ها با خط حمله را ازبین خواهد برد.

هرچند شرایط آماری با خط حمله آبی‌ها باتوجه به  گل زدن با دو سه هفته پایانی مقابل تیم‌های پایین جدولی سپیدرود و صنعت نفت قدری بهتر شد و آنها حالا تنها اندکی بیشتر به یک گل به ازای هر بازی دارند، اما گل نزدن مهاجمان این تیم همچنان یکی به معضلاتی می باشد که شفر با آن دست به گریبان می باشد. به خصوص که با نقل و انتقالات زمستانی هم هیچ مهاجم جدید خارجی یا داخلی به این تیم اضافه نشده می باشد.

حضور یکی به بهترین مهاجمان و برجسته‌ترین گلزنان سال‌های اخیر تیم تاج به عنوان مربی با کادر فنی آبی‌پوشان می‌تواند فرصت خوبی باشد برای مهاجمان این تیم که به ضعف گلزنی رنج می‌برند وانگار راه گلزنی را بلد نیستند. این مهاجمان می‌توانند با جریان تمرینات تاج به خوبی به تجربیات کاپیتان سابق این تیم بهره‌برداری کرده و به این تجربیات با جریان بازی‌ها استفاده کنند. آبی‌پوشان با نیم‌فصل نخست تنها ۱۸ بار موفق به  گل زدن شده‌اند که سهم مهاجمان این تیم به این تعداد گل بسیار کم می باشد. مرتضی تبریزی و روح‌الله باقری که اصلی‌ترین مهاجمان این تیم بودند هر کدام تنها یکبار موفق به گلزنی شدند و صیادمنش جوان که عملکرد بهتری نسبت به باقری و تبریزی داشت ۲ بار موفق به  گل زدن شد.

این باور که فرهاد مشکل گل زدن تاج را برای نیم‌فصل دوم حل کند، حس خوبی به هواداران تاج می‌دهد. مجیدی به معدود بازیکنانی می باشد که حتی با کنار گذاشتن فوتبال فرم ایده‌آل خود حفظ کرده می باشد، درست مثل عابدزاده که فرم بدنش به مخاطب این نکته را القا می‌کند که او حتی با حال حاضر هم می‌تواند بهترین دروازه‌بان باشد، مجیدی هم با نگه داشتن فرم ایده‌آل می‌تواند با کنار استقلالی‌ها به بهترین نحو راه گل زدن به مهاجمان بیاموزد و حتی خودش درتمرینات با گلزنی اصول کار را به آنها آموزش دهد. تبریزی، باقری، انصاری، صیادمنش و دیگر مهاجمان تاج که با نیم‌فصل اول عملکرد درخشانی نداشتند فرهاد را باید یک فرصت بزرگ برای ارتقای سطح فنی خود بدانند.

هرچند که تاکید داریم وینفرد شفرنیز باید چنین شرح وظایفی را به مجیدی طلب کند و گلزن بی‌بدیل سال‌های نه چندان دور تاج به بهترین و عالی‌ترین شکل ممکن بهره ببرد. فرهاد آمده می باشد دست تاج را بگیرد و چه دستگیری و کمکی بالاتر به آموزه‌های او به خط آتش تاج و بازیکنانی که راه گلزنی را گم کرده‌اند. ازاین فرهاد می‌شود چندین فرهاد دیگر پدید آورد.

ایران ورزشی