بودیمیر – علیپور؛ رقابت آقای گلی به اسپایر قطر


کپی برداری به این مطلب پیگرد قانونی دارد.

لاوو – اردوی تیم پیروزی با کمپ اسپایر قطر به میانه راه نزدیک می شود. به امروز ماریو بودیمیر نیز به اردوی تیم پیروزی اضافه شد و حالا می توان ادعا کرد که فارغ به غیبت ملی پوشان، پیروزی با همین نفرات با نیم فصل دوم حاضر خواهد شد. دردوران محرومیت سرخپوشان پایتخت علی علیپور، گادوین منشا و با بعضی مسابقات سیامک نعمتی و محمد امین اسدی را با خط حمله داشتند و موفق شدند با حضور این بازیکنان آمار گلزنی قابل قبولی را ارائه کنند.

قرمزها با تابستان مهدی شریفی را جذب کردند و حالا او می تواند به نیم فصل دوم به میدان برود. با قرارگیری گادوین منشا با لیست فروش پیش بینی می شد برانکو روی شریفی به عنوان بازیکن اصلی حساب باز کند اما سرمربی پیروزی خیلی زود درخواست جذب سریع ماریو بودیمیر را صادر کرد و با صحبت هایش نیز به نوعی اعلام داشت که مهاجم کروات را برای استفاده با ترکیب اصلی می خواهد.

ماریو بودیمیر 193 سانتی متری که امروز با تمرین پیروزی حضور یافت، با نیم فصل دوم و با دفاعی تر شدن شکل تیم ها، می تواند با امر گلزنی پرسپولیسی ها را کمک کند. این مهاجم 32 ساله که حالا به پختگی کامل رسیده می باشد، احتمالا زوج خط حمله تیم پیروزی را با علی علیپور تشکیل می دهد و پرسپولیسی ها باید امیدوار باشند زوج متشکل به مدافع عنوان آقای گلی و مهاجم سابق دیناموزاگرب بتواند برای چهارمین بار متوالی عنوان برترین خط حمله لیگ را برایشان به ارمغان بیاورد؛ هدفی که باتوجه به آمار گل زده سپاهان بسیار سخت به نظر می رسد.

با چنین شرایطی مهدی شریفی و محمد امین اسدی دو مهاجم ذخیره تیم پیروزی خواهند بود که برای رسیدن به ترکیب اصلی باید با تمرینات تلاش کنند و با فرصت های اندک خود را نشان دهند. شریفی که روزگاری با سپاهان عملکرد خوبی داشت، پس به پیوستن به تراکتورسازی دیگر نتوانست به فرم قبلی اش برسد و حالا امیدوار می باشد با پیراهن شماره 10 پیروزی به روزهای اوج بازگردد و راه بازیکنانی نظیر محسن مسلمان را برود. اما نباید فراموش کرد که برانکو با نیم فصل دوم فرصت آزمون و خطا نخواهد داشت و سعی می کند با استفاده به بازیکنانی که به آن ها اعتماد بیشتری دارد، امتیازات را یکی پس به دیگری به دست بیاورد.

ماریو بودیمیر 32 ساله و علی علیپور 23 ساله هر دو مهاجمان هدف هستند. علیپور با لیگ های پانزدهم و شانزدهم پشت مهدی طارمی بازی می کرد و خیلی ها به عدم توفیق او با گلزنی شاکی بودند اما او با لیگ هفدهم و هجدهم نشان داد که با قامت مهاجم نوک نیز می تواند عنصر فوق العاده ای باشد. به آن طرف ماریو بودیمیر نیز با قد و قامتی بلند یک مهاجم نوک می باشد و کمتر پیش آمده که با نقش مهاجم سایه ظاهر شود. حالا با حضور دو مهاجم نوک احتمالا برانکو تاکتیک خود را دست خوش تغییر خواهد کرد.

البته علی علیپور با این سال ها نشان داده که به پس هر وظیفه ای بر می آید و برایش مهم نیست که با چه پستی بازی کند یا چه نقشی را داشته باشد و اصولا موثر بودن را به سوپر استار بودن ترجیح می دهد. با این شرایط پیروزی دو کاندیدای جدی برای آقای گلی خواهد داشت؛ یکی سومین بازیکن جدول گلزنان لیگ ایران و دیگری مهاجمی که با 15 بازی نیم فصل اول لیگ کرواسی 7 گل زد و به نوعی با تعداد گل با نیم فصل اول با علی علیپور یکسان بود.

ورزش 3