با مورد دختر پرسپولیسی سپاهان؛ قلب‌ها را اعدام نكنيد


کپی برداری به این مطلب پیگرد قانونی دارد.

لاوو – به جمله خبرهاي حاشيه‌اي چند روز گذشته مربوط به برخورد تند هواداران و مديران سپاهان با يكي به بازيكنان تيم بانوان تیم مي‌شد كه گويا با فضاي مجازي به پرسپوليس ابراز علاقه كرده می باشد. به قرار معلوم اين دختر فوتباليست با صفحه مهجور اينستاگرامش با پاسخ به يك كامنت مدعي مي‌شود او و اغلب هم‌تيمي‌هايش هوادار پرسپوليس هستند. بعد هم اين پاسخ يك خطي بين هواداران سپاهان دست به دست مي‌شود و چنان الم‌شنگه‌اي راه مي‌افتد كه كار را به احضار دخترك به كميته انضباطي تیم مي‌كشاند؛ يك برخورد قاطع با جرمي بزرگ و نابخشودني! چندي پيش هم يك مجري زن با شبكه استاني اصفهان به جرم ابراز اميدواري براي پرسپوليس با فينال ليگ قهرمانان آسيا به سوي برخي تيفوسي‌هاي سپاهان آماج شديدترين حملات و هتاكي‌هاي مجازي قرار گرفت؛ آنچه نشان مي‌دهد بد اخلاقي‌ها فقط مخصوص به زمين مسابقه نيست و بيرون به ميدان هم خيلي به مواقع قواعد بازي جوانمردانه رعايت نمي‌شود. اين اتفاق را بگذاريد كنار اخراج يكي به اعضاي كادر پزشكي تراكتورسازي كه ظاهرا جرمش به مزايده گذاشتن كارت آخرين بازي آسيايي علي كريمي با لباس تراكتور بوده می باشد؛ آيا احساس نمي‌كنيد رواج اين قبيل نگاه‌هاي افراطي و قوم‌گرايانه، به پديده‌اي خطرناك با فوتبال ايران تبديل شده می باشد؟

فوتبال زبان خودش را دارد و شايد با هيچ پديده‌اي با جهان قابل مقايسه نباشد. مستطيل سبز سرزمين اعدام قلب‌ها، نيت‌خواني و امر و نهي به عواطف نيست. اينجا شما فقط بايد آدم‌ها را با كيفيت كار و رفتارشان قضاوت كني، نه اينكه دادگاه تفتيش عقايد و سلايق راه بيندازي و دنبال كنكاش با احساسات آنها باشي. همه دنيا مي‌دانند آندرس اينيستا با كودكي هوادار رئال مادريد بوده و خودش هم صراحتا ابه اين مساله اعتراف كرده می باشد، اما او حالا اسطوره ابدي بارسلوناست، همانطور كه تصاوير هوادارانه ايسكو با لباس بارسلونا به وفور با فضاي مجازي يافت مي‌شود، اما اين هافبك تكنيكي با حال حاضر الماس درخشان رئال مادريد با برنابئو به شمار مي‌آيد. با همين ايران خودمان هم به اين داستان‌ها زياد داريم. هنوز يك ماه نمي‌گذرد به روزي كه علي عليپور با تلويزيون اعتراف كرد قبلا هوادار تاج بوده، اما او حالا آقاي گل محبوب و ستاره بي‌ادعاي سرخ‌هاست، همانطور كه مجيد حسيني با برنامه نود به صراحت گفت هوادار پرسپوليس می باشد، اما بعدا سر به تاج درآورد و بي‌محابا درخشيد. اين دنيا، دنياي حيرت‌آوري می باشد كه با آن نوه علي پروين نان سلطان سرخ‌ها را مي‌خورد و استقلالي شده، با نقطه مقابل پسر مهدي رحمتي با حريم خانه كاپيتان آبي‌ها، هوادار پرسپوليس می باشد. ببينيد با چه ژانر بزرگي راجع‌به تناقض‌هاي شگفت‌انگيز جهان فوتبال حرف مي‌زنيم، بعد چطور ممكن می باشد سپاهاني‌ها يك بازيكن تيم زنان تیم را مواخذه كنند كه به تيم مردان پرسپوليس علاقه دارد؟ اصلا مگر پرسپوليس يا تاج با بخش زنان فعاليت دارند كه سپاهاني‌ها نگران شده‌اند؟ يعني اين بنده‌خدا كه شندرغاز به شما پول مي‌گيرد، بايد به تيم‌هاي كاراته و شنا و شمشيربازي سپاهان هم تعهد عاطفي بدهد؟ اين چه رسمي می باشد كه دخترك را وا مي‌داريد توبه‌نامه اينستاگرامي بنويسد و بعد به همان مقدار هم افاقه نمي‌كنيد؟ خب اگر اينطور می باشد اول امير قلعه‌نويي را به روي نيمكت تيم‌تان برداريد كه يك استقلالي شناخته‌شده می باشد، يا مهرداد محمدي را جواب كنيد كه خودش با تلويزيون گفت ليدر و بوقچي پرسپوليس بوده می باشد. نكند خونش را با اين دو سال عوض كرده‌ايد؟

دنياي فوتبال، دنياي شگفت‌انگيز محالات می باشد. اگر پدر و پسري براي شنا به دريا بروند و پسر غرق شود، بيزاري و تنفر چنان با عمق جان پدر رسوخ مي‌كند كه او شايد تا آخر عمرش ديگر به هيچ دريايي نگاه نكند. قصه فوتبال اما فرق دارد. برنامه نود همين اواخر تصوير پدر رنج‌كشيده‌اي را به نمايش گذاشت كه پسرش را با كل‌كل‌هاي بعد به بازي كاشيما با ماشين زير گرفته و كشته بودند. با اين وجود او بعد به آن همه ضجه و مويه، سرش را بالا گرفت و گفت: «هنوز هم پرسپوليسي‌ام. بيشتر به قبل.» حالا شما با سلاح كميته انضباطي و كسر حقوق و تيرباران كردن قلب آدم‌ها، به كجا مي‌خواهيد برسيد؟

 

بانک ورزش