ادعای نویمایر: با تاج توپ به ما نمی‌رسید!


کپی برداری به این مطلب پیگرد قانونی دارد.

لاوو – سایت aargauerzeitung گزارشی به دوران حضور مارکوس نویمایر با تاج منتشر کرده می باشد. گزارشی که با آن هافبک سوئیسی ادعاهای عجیبی را مطرح کرده می باشد. این گزارش این گونه آغاز می‌شود:

مارکوس نویمایر هافبک سوئیسی سابق تاج بعد به حضوری کوتاه با این تیم راهی آرائو شده و قرار می باشد ادامه فصل با این تیم بازی کند. این بازیکن ۳۲ ساله درباره به ایران، قطر و کره جنوبی پیشنهاد داشت و با نهایت تصمیم گرفت تا تاج را انتخاب کند. نویمایر با این باره گفت: «یکی به جنبه‌های مثبتی که با ایران تجربه کردم بازی با مقابل ۹۰ هزار تماشاگر بود که حس فوق العاده‌ای داشت و قبلا تجربه نکرده بودم. این هیجان زیاد سختی‌های خودش را داشت. نمی‌توانستم به خیابان‌ها بروم. وقتی به خیابان می‌رفتم خیلی‌ها کنار من می‌آمدند. به ۸۰ میلیون نفر جمعیت ایران، چهل میلیون نفر استقلالی و چهل میلیون نفر پرسپولیسی هستند.»

بعد به چند هفته او تصمیم گرفت که همسرش به ترکیه همراه دختر و پسرش به سوئیس بروند. او با این باره گفت: «برنامه این بود که بچه‌ها با یک فرهنگ جدید آشنا شوند ولی من نمی‌خواستم با ایران بمانم.» او با تاج با کنار الحاجی گرو تنها بازیکنانی بودند که انگلیسی صحبت می‌کردند. نویمایر اضافه کرد: «آنها ما را به بقیه جدا کرده بودند و هیچ صحبت و خوش آمدی با ما نمی‌کردند. حتی برای دقایقی با تمرینات توپ به ما نمی‌رسید. به نظرم این حسادت بود.« خالکوبی نیز یکی دیگر به مشکلاتی بود که نویمایر تجربه کرد و تیم به او درخواست کرد تا با آستین بلند بازی کند.

این بازیکن متولد آلمان درباره سرانجام توافق و جدایی‌اش به تاج هم گفت: «آنها فکر می‌کردند من قرار می باشد به رقیبان آسیایی این تیم با قطر یا کره بپیوندم. دو هفته درباره فسخ قرارداد با تیم صحبت شد و وقتی فهمیدند قرار می باشد به سوئیس بروم این فسخ صورت گرفت.»