مرکل روز پنجشنبه به چین می‌رود


نیوزستان فارس: صدراعظم آلمان روز پنج‌شنبه قرار است به چین سفر کرده و با رئیس‌جمهور این کشور درباره تقابل با سیاست‌های آمریکا و همچنین برجام گفتگو کند.

به گزارش لوکال، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان قرار است روز پنج‌شنبه به چین سفر کرده و با رئیس جمهور این کشور دیدار کند.

از جمله مهمترین اهداف این سفر نزدیک کردن مواضع دو کشور در قبال سیاست‌های تجاری دولت آمریکا و همچنین برجام است.

مرکل قصد دارد، در دیدار با شی‌جین‌پین، رئیس‌جمهور چین استراتژی مشترکی را علیه جنگ تجاری آمریکا و همچنین باز نگه داشتن بازار‌ها شکل دهد، چرا که آمریکا همچنان مصر به اجرای سیاست اعمال تعرفه گمرکی برای واردات آلومینیوم و فولاد به آمریکا است.

مارتینا فیتز سخنگوی مرکل اعلام کرد: هر دو کشور موافق هستند که بازار‌ها باید آزاد بوده و اجرای قوانین تجارت جهانی لازم است و این مساله مهمترین موضوع این سفر خواهد بود.

به نظر می‌رسد، با توافق روز شنبه چین و آمریکا برای توقف موقتی اجرای سیاست‌های جنگ تجاری متقابل تلاش آلمان برای متحد شدن با چین تا حدودی با مشکل مواجه شود.

چین یکی از بزرگترین واردکنندگان کالا‌های آلمان است و اوضاع اقتصاد چین برای آلمان بسیار اهمیت دارد. احتمالا آلمان بزرگترین بازنده توافق تجاری دوجانبه چین و آمریکا برای کاهش تراز تجاری منفی آمریکا با چین خواهد بود.

آمریکا انتقادات آلمان را رد کرده و اعلام کرده است که آلمان هزینه کمتری برای ناتو پرداخت می‌کند.

وزیر اقتصاد فرانسه نیز هشدار داده است، در صورتی که او در اروپا نتواند موضع محکمی در برابر آمریکا اتخاذ کند، توافق چین و آمریکا می‌تواند به شدت برای ا. روپا گران تمام شود.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink