مرجع رسمی انتشار آمار‌های ازدواج و طلاق کجاست؟نیوزستان ایسنا: مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: سازمان ثبت‌احوال کشور مرجع رسمی تولید و انتشار آمار‌های وقایع حیاتی و بویژه آمار‌های ازدواج و طلاق است.

محمدباقر عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد:طبق ماده ۱ قانون ثبت‌احوال مصوب سال ۵۵ و تصویب شده با اصلاحی سال ۱۳۶۳ و مصوبه شورای بیست آمار در یکی از جلسات، سازمان ثبت‌احوال کشور مرجع رسمی تولید و انتشار آمار‌های وقایع حیاتی است.

مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه منشاء همه آمار‌ها یکسان است، اظهار کرد: آن چیزی که مرجع رسمی بوده و دولت نیز به آن استناد می‌کند آمار‌های ثبت احوال است و اگر هم دستگاه‌های دیگر بخواهند آمار‌های ازدواج و طلاق داشته باشند باید به ثبت‌احوال مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، چندی پیش در نیوزی به نقل از رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران این موضوع مطرح شده بود که آمار‌های ثبت‌احوال و ثبت‌اسناد در موضوع ازدواج و طلاق متفاوت است.

وی معتقد بود: ثبت اسناد برای سال ۹۵ حدود ۱۷۴ هزار طلاق را اعلام کرده است، اما ثبت احوال آمار دیگری را اعلام می‌کند و دلیلش این است که مراجع مختلفی برای اعلام آمار وجود دارد که می‌توان با یک هماهنگی مشکل را حل کرد که در همین راستا مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور می‌گوید آن چیزی که مرجع رسمی بوده و دولت نیز به آن استناد می‌کند آمار‌های ثبت احوال است.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink