ماجرای کشته‎شدن یک کودک توسط محافظان اشرف غنینیوزستان تسنیم: روز گذشته کاروان خودرو‌های ریاست جمهوری افغانستان هنگام بازدید اشرف غنی از ولایت لغمان در شرق افغانستان یک کودک دست فروش را زیر گرفت.

«سرحدی زواک» سخنگوی والی لغمان اعلام کرد، پس از آنکه کودک افغان در بیمارستان جان داد، اشرف غنی برای تسلی خاطر خانواده این کودک به والدین او حدود ۱۵۰۰ دلار پرداخت کرده است.

رئیس جمهور افغانستان در حالی به پرداخت تنها ۱۵۰۰ دلار به خانواده کودک دست فروش بسنده کرده است که ارگ ریاست جمهوری این کشور در ماه‌های اخیر با پرداخت بیش از ۳ میلیون دلار برای تامین هزینه دفتر گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی موافقت کرده است.

رونامه «اطلاعات روز» در گزارشی نوشت: «اکرم خپلواک» مشاور اشرف غنی و رئیس دبیرخانه کمیسیون شورای بیست صلح افغانستان در چند ماه گذشته تنها در دو مورد بیش از ۳ میلیون دلار برای تامین نیاز‌های دفتر «گلبدین حکمتیار» پرداخت کرده است.

فروردین ماه گذشته خپلواک در نامه‌ای از اداره امور ریاست جمهوری افغانستان خواست تا بیش از ۳ میلیون دلار از محل بودجه امنیت ملی این کشور را برای تامین هزینه‌های دفتر حزب اسلامی پرداخت کند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز با درخواست خپلواک برای پرداخت بیش از ۳ میلیون دلار به حزب اسلامی حکمتیار موافقت کرده است.

بر اساس این گزارش دولت افغانستان سه ویلای بزرگ در کابل را نیز در اختیار «گلبدین‌حکمتیار» رهبر حزب اسلامی قرار داده است و چند صد هزار دلار را خرج تزئینات اقامتگاه حکمتیار کرده است.

استفاده یک حزب سیاست از امکانات دولت افغانستان در حالی که سایر احزاب به حاشیه رانده شده‌اند بسیار پرسش برانگیز است.

روزنامه اطلاعات روز از آزادی تروریست‌ها و جنایتکاران حزب اسلامی که به بهانه توافق صلح با دولت افغانستان از زندان‌ها آزاد می‌شوند نیز انتقاد کرده است.

باوجود تمام این تسهیلات و هزینه‌ها، حکمتیار نه تنها نقش موثری در تقویت صلح و ثبات ایفا نکرده بلکه در تشدید اختلافات قومی و مذهبی نیز نقش داشته است.

از نظر ریاست جمهوری افغانستان بهای جان یک کودک تنها ۱۵۰۰ دلار است درحالی که جنگسالاری مانند حکمتیار میلیون‌ها دلار برای هزینه‌های شخصی خود بدون هیچ حساب و کتابی دریافت می‌کند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink