لهستان اجرای قانون هولوکاست را به دادگاه قانون اساسی سپرد


وزیر دادگستری لهستان که دادستان ارشد این کشور هم هست اعلام کرد، تا زمانی که دادگاه قانون اساسی تصمیمی درباره قانون جدید هولوکاست اتخاذ نکند، دولت پیگرد قضایی علیه ناقضان این قانون را به جریان نمی‌اندازد.

نیوزستان ایسنا: به نوشته روزنامه هاآرتص، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بیانیه زبیگنیو زیوبرو، وزیر دادگستری لهستان را “پیشرفت قابل ملاحظه” به سمت یافتن راه‌حلی برای این بحران توصیف کرد که پس از تصویب قانون مذکور به وجود آمد.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی می‌گوید سفیر این رژیم چند روز پیش با وزیر دادگستری لهستان دیدار کرد. طبق این بیانیه، جلسه مذکور راه را برای سفر هیات لهستانی برای بحث و رایزنی درباره بحران مرتبط با این قانون که به گفته برخی برای لاپوشانی نقش لهستانی‌ها در هولوکاست است، هموار می‌کند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با اشاره به وعده زیوبرو برای اجرا نشدن این قانون گفت: با مذاکره، موانعی که بر سر دیدار دو دولت بود، برداشته شد. لهستان درخواست ما را پذیرفت. بنابراین اکنون این هیات می‌تواند برای کار حقیقی روی دستیابی به یک راه حل سفر کند.

قانون جدید لهستان کسانی را که علنا و اشتباها جرایم آلمان نازی را به کشور لهستان نسبت بدهند، مجازات می‌کند. ناقضان با حداکثر سه سال حبس مواجه می‌شوند. این قانون همچنین استفاده از عبارت “کمپ مرگ لهستانی” را برای توصیف کمپ‌های مرگی که یهودیان و سایرین در لهستان تحت اشغال نازی‌ها حین جنگ جهانی دوم کشته شدند، ممنوع می‌کند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink