قیمت جهانی طلا کاهش یافتنیوزستان تسنیم: به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران مضطرب در انتظار اظهارات رئیس جدید بانک مرکزی آمریکا در کنگره هستند و تحلیلگران نسبت به افت قیمت طلا به دلیل برداشت سود سرمایه گذاران هشدار داده اند، قیمت فلز زرد امروز با کاهش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۱۳۳۲ دلار و ۶۷ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۰.۱۰ درصد رشد داشت و به ۱۳۳۴ دلار و ۱۰ سنت رسید.

انتظار می‌رود جرومی پاول، رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا در سخنان خود در کنگره مواضعی متعادل اتخاذ کند، اما اگر مواضع او با نظر اجماعی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو مبنی بر سه نوبت افزایش نرخ بهره در سال جاری همخوانی داشته باشد، این می‌تواند موجب تضعیف قیمت طلا شود.

شاخص دلار آمریکا در آستانه سخنرانی پاول کاهش یافت. شاخص دلار بعد از رسیدن به پایین‌ترین رقم ۳ سال گذشته در ۱۶ فوریه، ۱.۷ درصد ترمیم شده است.

ژورژت بوئله، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «برخی در بازار معتقدند که او قرار است موضع کمتر تهاجمی‌ای را اتخاذ کند، بنابراین به همین دلیل است که دلار زیر فشار قرار گرفته است.»

«به محض اینکه آن‌ها پی ببرند که سیاست فدرال رزرو قرار است همچون روال گذشته ادامه یابد، ارزش دلار ترمیم می‌شود و قیمت طلا پایین خواهد آمد.»

بوئله انتظار دارد قیمت طلا تا سه ماهه پایانی سال به زیر ۱۳۰۰ دلار برسد.

هرچند نگرانی‌ها از افزایش نرخ تورم می‌تواند موجب افزایش سرمایه گذاری‌ها در بازار طلا شود، اما افزایش نرخ بهره احتمالا کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد را به دنبال خواهد داشت.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink