قراردادهایی که امنیت شغلی کارگران را به خطر می‌اندازد


نیوزستان مهر: عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و رئیس کانون بیست شورا‌های اسلامی کار کشور در یکصد و هفتمین اجلاسیه سالانه کنفرانس سازمان بین المللی کار (ILO) در معیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

اولیا علی بیگی در این اجلاسیه که در ژنو برگزار شد، برگزاری چنین کنفرانسی را فرصت مغتنمی برای تشریک مساعی و بررسی و ارزیابی‌های دقیق کارشناسی آینده کارگران در مقابل امواج ویرانگر بحران‌های جهانی برشمرد و به موضوع زنان در محیط کار و اهمیت برابری جنسیتی در حوزه اشتغال نیز اشاره کرد و گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر کشوری نقش موثری در پویایی و پیشرفت جوامع خود دارند. اکنون در جهان شمار زیادی از زنان همگام با مردان در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد: دستاورد‌های زنان در عرصه کار شایسته خصوصاً برای زنان به نسبت تلاش‌های صورت گرفته اندک است.

وی در ادامه سخنرانی، فراهم سازی بستر‌های مناسب آموزشی زنان از سوی کشورمان را مطرح کرد و افزود: نیمی از دانشجویان فارع التحصیل در مراکز علمی جمهوری اسلامی ایران را زنان تشکیل می‌دهند که با مدارج بیست دانشگاهی آماده ورود به بازار کار هستند.

علی بیگی عدم امنیت شغلی کارگران در جهان را مهم‌ترین و اساسی‌ترین دغدغه آن‌ها برشمرد و رواج قرارداد‌های موقت کار را موجب به خطر افتادن امنیت شغلی کارگران و سلب آرامش از آن‌ها عنوان و بر اتخاذ سیاست حمایتی از سوی سازمان بین المللی کار در راستای ساماندهی قرارد‌های موقت کار از سوی دولت‌ها تاکید کرد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink