قالیباف دنبال تغییر رویه اصولگرایان است سرویس سیاست لاو: بحث‌هایی جدی نظیر چگونگی ادامه کار جبهه مردمی انقلاب اسلامی «جمنا» در بین اصولگرایان، انتقادات قالیباف از برخی بزرگان اصولگرایی و تاکید بر جوانگرایی در این جریان و تلاش بخش‌های مختلف جریان اصولگرا برای پیروزی در انتخابات آتی مجلس از مهمترین موضوعاتی است که این روز‌ها این جریان سیاست کشور با آن مواجه است. مسائلی که برای هر کدام باید به نحو مطلوبی پاسخ یافت.

 اصولگرایان این روز‌ها بیش از رقیب امیدوار به آینده هستند؛ چراکه اصلاح طلبان و اعتدالگرایان هم در دولت، هم درمجلس و هم در شورا‌های اسلامی شهر و روستا، کرسی‌های زیاد و مهمی در اختیار دارند و البته بواسطه مشکلات زیادی که مردم و جامعه نیز با آن مواجه شده اند، بیش از آنکه وقت خود را صرف امورات سیاست و انتخاباتی بکنند، باید به حل مشکلات و مسائل بپردازند.

اصولگرایان، اما بیشتر مشکلات و مسائل شان بحث‌های داخلی است و تلاش دارند که با حل این موضوعات بتوانند در انتخابات آتی مجلس و پس از آن در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نقش پررنگی ایفا کرده و گوی رقابت را در نهایت از رقیب سنتی خود بربایند. البته پیش شرط آن همانطور که عنوان شد، رفع مشکلاتی است که جریان مذکور در داخل خود باید ابتدا آن‌ها را برطرف کند.

در همین زمینه «احمد علی مقدم» عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به سئوالات ما پاسخ گفته است.

چرا قالیباف دنبال جوانگرایی است؟

مقدم در خصوص انتقادات اخیر قالیباف به برخی بزرگان اصولگرا و بحث‌هایی که او در ارتباط با لزوم جوانگرایی در این جریان مطرح کرده است، گفت: دکتر قالیباف با خروج از شهرداری تهران بحث جوانگرایی و نو اصولگرایی را مطرح کرده و دنبال آن است تا از این طریق تغییراتی در رویه کار اصولگرایان صورت بگیرد. او همچنین در مورد نحوه کار جبهه مردمی انقلاب اسلامی «جمنا» نظرات و انتقاداتی دارد که اتفاقا ممکن است بسیاری از اصولگرایان این نظرات و انتقادات را به این ساز و کار انتخاباتی داشته باشند.

قالیباف خواستار تغییر رویه اصولگرایان است/ اشکالات جدی در «جمنا» به شکست اصولگرایان ختم شد/ آغاز برنامه‌های اصولگرایان برای مجلس یازدهم

وی در خصوص اشکالات کار جمنا افزود: واقعیت این است که ساختار جبهه مردمی انقلاب اسلامی از زمانی که تشکیل شده است، دارای اشکالاتی جدی بوده که طبیعتا باید این اشکالات و ایراداتی که بر کار این ساز و کار انتخاباتی وجود دارد، باید رفع بشود تا بتوان کار مهم و تاثیرگذاری انجام داد. متاسفانه از همان ابتدا هم عده‌ای از دوستان در جریان اصولگرایی به این ایرادات انتقاد کردند و برای رفع آن تلاش هم کردند؛ اما متاسفانه بازهم اشکالات کار جمنا رفع نشد و نتیجه آن عدم پیروزی در انتخابات بود.

اگر روال کار جمنا مثل سابق باشد، به نتیجه نمی‌رسد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: الان هم طبق آنچه شنیده شده، برای اصلاح اساسنامه و روند کاری جمنا تلاش‌هایی در حال انجام است که امیدواریم به آنچه در نظر دارند برای جمع کردن همه گروه‌های جریان اصولگرایی دور یکدیگر برسند. اگر جمنا بخواهد در این مسیر حرکت کند ما هم در حزب موتلفه آن را حمایت خواهیم کرد، اما اگر رویه و روال مثل سابق باشد، بعید می‌دانم اصولگرایان خیلی مایل به همکاری با آن باشند.

وی ادامه داد: اگرچه برخی اعضای جبهه مردمی انقلاب اسلامی نظیر آقای چمران مصاحبه‌هایی می‌کنند و تاکید دارند که این ساز و کار انتخاباتی فعال است و می‌خواهد حرکتی در جهت اهداف تعیین شده خود برای وحدت اصولگرایان انجام دهد، اما تا کنون حرکت و اقدامی را از سوی جمنا پس از پایان انتخابات سال گذشته ندیده ایم که جلسه‌ای باشد، یا کاری انجام شود.

مقدم در خصوص نظراتی که در حزب موتلفه اسلامی پیرامون کار جمنا مطرح می‌شود، یادآور شد: ما به عنوان حزب موتلفه اسلامی شاید نظرات و ایراداتی به کار جمنا داشته باشیم که داریم. قرار است اقداماتی بزودی در جهت وحدت آغاز شود و کار به سمتی برود که خروجی و نتیجه آن به نفع تمامی بخش‌های جریان اصولگرایی باشد.

وی درخصوص آینده جریان اصولگرایی با اتیشن به عدم موفقیت در انتخابات‌های اخیر و تلاش‌های جدی که برای رفع مشکلات ناشی از عدم وحدت در این جریان آغاز شده است، عنوان کرد: البته در مجموع اگر بخواهیم در نظر بگیریم اصولگرایان موفقیت نسبی داشته اند، اما ایراد و آسیب جدی که در انتخابات اخیر می‌توان به کار اصولگرایان وارد دانست عدم وحدت و انسجام جدی در این جریان است. به نظر خودمان باعث شده ایم کار کار به دست رقیب بیافتد.

برنامه‌ریزی اصولگرایان برای مجلس یازدهم

این فعال سیاست اصولگرا اضافه کرد:، اما امیدواری‌های زیادی در جریان اصولگرایی با روندی که برای وحدت حداکثری آغاز شده شکل گرفته است. رایزنی‌هایی در حال انجام است که امید‌های زیادی را برای اصولگرایان در جهت کسب حداکثر کرسی‌های ممکن در مجلس یازدهم ایجاد کرده تا شرایط به مراتب بهتری برای اصولگرایان در مجلس آینده ایجاد شود.

وی در پاسخ به این سئوال که چه اتفاقی قرار است بیافتد که اینقدر امیدوارید؟ گفت: یکسری از گروه‌های جریان اصولگرا متولی شده اند تا این جریان بتواند از آسیب و اشکال اخیری که دامن آن را گرفته رهایی یابد. تلاش‌هایی برای شکل گیری وحدت حداکثری بین اصولگرایان جهت شرکت در مجلس آینده در حال انجام است که امیدواری زیادی به آن داریم.

مقدم خاطر نشان کرد: مذاکرات و جلساتی در حال انجام است تا وحدت لازم بین اصولگرایان به منظور حضور هرچه قدرتمندتر در انتخابات مجلس آینده ایجاد شود. البته ما تاکید داریم که محوریت کار همچنان باید روحانیت باشند و کار تحت نظر جامعتین پیش برود تا بتوان به موفقیت آن امیدوار بود.

منبع: تابناک

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink