صد‌ها کودک مهاجر هنوز در بازداشتگاه‌های آمریکا هستندنیوزستان فارس: با وجود ادعا‌های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، هنوز صد‌ها کودک و نوجوان مهاجر در بازداشتگاه‌های این کشور و دور از والدینشان هستند.

به نوشته روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در حالی که دولت ترامپ بر اساس دستور دادگاه متعهد به الحاق مجدد کودکان جدا شده مهاجر به خانواده‌هایشان شده، اما هنوز کودکان و نوجوانان جدا از خانواده در بازداشتگاه‌های آمریکا هستند.

تاکنون بیش از ۷۰۰ کودک مهاجر چنین وضعیتی را دارند. این درحالی است که واشنگتن مدعی است تا کنون نزدیک به ۱۸۰۰ کودک و نوجوان مهاجر واجد شرایط را تا چهارشنبه گذشته پیش به خانواده‌هایشان فرستاده است.

این روزنامه سپس اشاره کرد در جریان این قضیه و در بیشتر موارد خانواده‌های مهاجر مجبور به ترک خاک آمریکا بدون فرزندانشان شده‌اند.

این نشریه در خاتمه نوشت: تا این لحظه وضعیت ۷۷۱ کودک که نمی‌توانند به خانواده‌هایشان بپیوندند، نامشخص است و بسیاری در بازداشتگاه‌های ویژه مهاجران اقامت دارند و کارشناسان بر این باورند که بسیاری از این نوجوانان نمی‌توانند به والدینشان ملحق شوند.

پرونده جنجالی جدا سازی کودکان از مادران مهاجر در مرز مکزیک – آمریکا مبدل به یکی از جنجالی‌ترین موضوع‌های حقوق بشری در آمریکا و بیرون ار مرز‌های این کشور شده و بسیاری نسبت به رخ دادن این مسئله ابراز نگرانی کرده‌اند.

ماموران مرزبانی آمریکا از ماه آوریل سال جاری در راستای اعمال سختگیری‌های دولت ترامپ موسوم «تحمل صفر» افرادی را که برای زندگی سعی می‌کنند به شکل غیرقانونی به آمریکا سفر کنند، بازداشت و کودکان را از والدینشان جدا می‌کنند؛ اتفاقی که با اشک و گریه کودکان و والدین همراه می‌شود و موجب انتقادات زیادی از ترامپ در سطح جهانی شده است.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink