شورای امنیت خواستار پاسخگویی میانمار شدنیوزستان ایسنا: شورای امنیت سازمان ملل از دولت میانمار خواست که تحقیقات شفافی را درمورد اتهامات مطرح شده مبنی بر نقض قوانین بشردوستانه علیه مسلمانان روهینجا انجام داده و اجازه رسیدن کمک‌های بشردوستانه به این منطقه را بدهد.

به گزارش رویترز، با وجود مقاومت اولیه چین در شورای امنیت درباره فشار آوردن بر دولت میانمار، ۱۵ عضو شورای امنیت درباره پیش‌نویس قطعنامه انگلیس به توافق دست یافتند.

برهمین اساس هیاتی از اعضای شورای امنیت سفری به بنگلادش و میانمار داشته و از نزدیک با پناهجویان مقیم در بنگلادش دیدار و گفتگو کردند.

شورای امنیت از میانمار خواسته است که به توافقی در روز‌های آینده با سازمان امور پناهجویان سازمان ملل و برنامه توسعه این سازمان برای دسترسی کمک‌های بشردوستانه به راخین و همچنین کمک به بازگشت پناهجویان از بنگلادش دست یابد.

همچنین سازمان ملل اعلام کرد: این شورا در نظر دارد که درباره چگونگی همکاری میان بنگلادش، میانمار و سازمان ملل برای حل بحران و همچنین ایجاد شرایط لازم برای بازگشت داوطلبانه ایمن پناهجویان به خانه‌هایشان در راخین گفتگو و تبادل نظر کند.

براساس بیانیه منتشر شده از سوی شورای امنیت اعضای این شورا خواستار تحقیقات شفاف درمورد اتهامات نقض اصول حقوق بشر شده و از دولت میانمار می‌خواهند که براساس احترام به قانون موارد لازم را اجرا کرده و بانیان خشونت اخیر در ایالت راخین را محاکمه کند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink