سخنان استاندار تهران درباره مشکلات تولید


استاندار تهران با طرح این پرسش که چرا وقتی یک مصوبه تیرماه امسال ابلاغ شده، با گذشت ۸ ماه هنوز اجرایی نشده، گفت:وقتی از باتک می‌پرسیم چرا مصوبه را اجرا نکردید، عدم ابلاغ بخشنامه آن را بهانه می‌کند. اگر این معطلی ادامه یابد، فاتحه تولید را باید خواند.

نیوزستان تسنیم: محمدحسین مقیمی استاندار تهران امروز در جلسه با نمایندگان نظام بانکی که به منظور بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی برگزار شده بود، اظهار داشت: زمان برای کار پولی یک امر مهم و اساسی است و هیچ چیز جبران زمان را نمی‌کند. سیستم بانکی باید به جای منتظر گذاشتن واحد‌های تولیدی برای دریافت تسهیلات سرعت بیشتری به خرج داده و آن‌ها را سرگردان نکنند.

وی با بیان اینکه منابعی که بانک‌ها صرف پرداخت تسهیلات می‌کنند رایگان نیست، گفت: متأسفانه بانک مرکزی بخشنامه‌ای را ابلاغ می‌کند، اما سرمایه براساس آن بخشنامه به واحد‌های تولیدی تخصیص پیدا نمی‌کند.

استاندار تهران با طرح این پرسش که چرا وقتی یک مصوبه تیرماه امسال ابلاغ شده، با گذشت ۸ ماه هنوز اجرایی نشده است، تصریح کرد: وقتی از سیستم بانکی می‌پرسیم چرا این مصوبه را اجرایی نکرده اید عدم ابلاغ بخشنامه آن را بهانه می‌کنند. اگر قرار است این معطلی و سرگردانی برای تولیدکننده ادامه پیدا کند باید فاتحه بخش تولید را بخوانید. چرا یک سرمایه گذار باید ۹ ماه معطل اجرای یک بخشنامه باشد، گذشت همین ۹ ماه باعث می‌شود سرمایه گذار نتواند فبیستت پولی خود را ادامه داده و حتی ورشکسته شود.

مقیمی گفت: قرار بود برای مشاغل خانگی و خرد ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات از طرف ۶ بانک به متقاضیان ارائه شود، اما امروز فقط دو درصد آن پرداخت شده است. از نمایندگان سیستم بانکی خواهش می‌کنم که این عدد را تا پایان سال کامل پرداخت کنند چرا که تخصیص این تسهیلات باعث اشتغالزایی ۴ هزار نفر در کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: امروز تسهیلات خرد و خانگی به اشتغال خانواده‌های ضعیف کمک زیادی خواهد کرد که در نهایت نتایج خوبی را عاید بخش تولید می‌کند. من ۲۰ اسفند سوال‌های خود را در مورد چگونگی روند پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی توسط سیستم بانکی را مطرح خواهم کرد و اگر به نتیجه نرسیدیم ۲۴ اسفند جلسه دیگری را برگزار می‌کنیم.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink