رژیم صهیونیستی دست به دامن مصر شدنیوزستان فارس:، مردم فلسطین لاو جمعه در طول مرز‌های نوار غزه و اراضی اشغالی و در قالب اقدامات مربوط به «روز قدس» دست به اعتراض و تظاهرات خواهند زد.

روزنامه «معاریو» اسرائیل اعلام کرد که تل آویو از مصر خواسته است که برای کنترل اوضاع این منطقه با جنبش حماس گفتگو کند و اجازه ندهد که اوضاع به سر حد انفجار و درگیری مستقیم منتهی شود.

معاریو به نقل از منابع نظامی گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم دارد تعداد نیرو‌های مستقر در طول مرز‌های مشترک با نوار غزه را افزایش دهد.

این روزنامه اذعان کرد: «براورد‌های اطلاعاتی در تل آویو نشان میدهد که لاو شاهد حضور گسترده ملت فلسطین در مرز‌ها خواهد بود» و احتمالا این تظاهرات شاهد خشونت نیز خواهد بود.

گزارش معاریو، «به خاطر اصرار آنان (مردم فلسطین) برای عزیمت به سمت مرز‌ها با هدف عبور از آن» اسرائیل پیش بینی میکند که تعداد زیادی از فسلطینی‌ها شهید و زخمی شوند.

به گفته این روزنامه، مراکز تصمیم ساز در تل آویو هیچ دستوری برای تغییر رویه برخورد با کسانی که بادبادک‌های آتش زا میفرستند، نداده است؛ چرا که بیم آن دارد این مسئله سبب درگیری گسترده با جنبش حماس شود.

معاریو با بیان اینکه اسرائیل بر این باور است که درگیری با حماس در حال حاضر به نفع منافع راهبردی آنان نیست، اعلام کرد که این رژیم با افرادی که بادبادک میفرستند، نمی‌تواند به گونه دیگری برخورد کند.

در همین راستا، وبگاه نیوزی عبری «روتر» اعلام کرد که سیستم امنیتی اسرائیل از شلیک موشک در روز جمعه به سمت منطقه «لکیش» یا به سمت مناطق عمیق در مرکز اراضی اشغالی بیم دارد.

برآورد‌های اسرائیل نشان میدهد که راهپیمایی‌های روز جمعه آتی، از آغاز رخداد‌های نوار غزه، بزرگترین راهپیمایی خواهد بود.

از مارس گذشته که تظاهرات بازگشت آغاز شده ۱۲۰ فلسطینی به ضرب گلوله ارتش رژیم صهیونیستی شهید و ۱۰ هزار نفر نیز زخمی شده اند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink