دوباره به سوریه حمله کننیوزستان تسنیم: «جان مک کین»، رئیس کمیته نیرو‌های مسلح مجلس سنای آمریکا در بیانیه‌ای از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور خواسته بار دیگر همانند سال گذشته سوریه را هدف حمله قرار دهد.

سناتور ارشد آمریکایی در بیانیه‌ای نوشته است: «رئیس‌جمهور ترامپ هفته گذشته پیام‌هایی به دنیا درباره خروج زودهنگام از سوریه ارسال کرد.»

او با بیان ادعا‌های تأییدنشده حمله شیمیایی ادعایی در منطقه «دوما» در سوریه را به طرح ترامپ برای خروج از این کشور جنگ‌زده مرتبط کرده و اتهاماتی هم علیه ایران و روسیه مطرح کرده است.

«بشار اسد و حامیان او در روسیه و ایران پیام ترامپ را شنیده‌اند و اسد که به دلیل اهمال آمریکا جسارت پیدا کرده، یک حمله شیمیایی دیگر علیه مردان، زنان و کودکان بی‌گناه راه انداخته است.»

مک‌کین با یادآوری حمله سال پیش دولت آمریکا به پایگاه هوایی «الشعیرات» در سوریه به بهانه ادعایی حمله سوریه نوشته است: «ترامپ سال گذشته پاسخ قاطعی به استفاده اسد از سلاح‌های شیمیایی داد. او باید بار دیگر این کار را انجام دهد و به بشار اسد نشان بدهد که اسد برای جنایت‌های جنگی خود هزینه پرداخت خواهد کرد.»

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران روز یکشنبه با اشاره به حمله شیمیایی صورت گرفته در منطقه دوما در غوطه شرقی دمشق اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست‌های اصولی خود و آموز‌های دینی و اخلاقی و به عنوان یکی از قربانیان سلاح‌های شیمیایی، بکار گیری اینگونه سلاح‌ها توسط هر طرف و در هر جای جهان را به شدت محکوم می‌کند.

بهرام قاسمی افزود: ادعای کاربرد سلاح شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی دمشق توسط ارتش سوریه با واقعیت‌های موجود همخوانی ندارد. دولت سوریه همکاری مطلوبی با سازمان ملل متحد در موضوع شیمیایی داشت و جامعه بین الملل پس از پیوستن این کشور به معاهده منع گسترش سلاح‌های شیمیایی، تمامی امکانات تولید و ساخت سلاح‌های شیمیایی آن را منهدم کرد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink