دعوت روحانی از همتای صرب برای سفر به ایران


نیوزستان فارس: وزیر خارجه ایران در دیدار با همتای صربستانی خود با استقبال از لغو روادید بین ٢ کشور، گفت: چنانچه پرواز مستقیم برقرار شود روابط تجاری و مردمی افزایش چشمگیری خواهد یافت.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که در بلگراد به سر می‌برد با ایویتسا داچیچ معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه جمهوری صربستان دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان راه‌های گسترش روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه صربستان در این دیدار اظهار داشت: به دوست و برادرم محمد جواد ظریف و هیات همراه خوشامد می‌گویم. آماده ایم روابط دو کشور را در همه زمینه‌ها گسترش دهیم. خوشحالم که شنیدم هیاتی از تجار ایرانی شما را همراهی می‌کنند که می‌تواند موجب گسترش روابط پولی و تجاری دو کشور شود.

ظریف نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از حضور در صربستان افزود: قصد داریم روابط دو کشور را در تمامی زمینه‌های سیاست، پولی، فرهنگی، مردمی و پارلمانی گسترش دهیم. اینجانب حامل دعوت آقای روحانی از رئیس جمهور صربستان برای دیدار از ایران هستم.

وزیر امور خارجه کشورمان با استقبال از لغو روادید بین اتباع دو کشور اضافه کرد: چنانچه پرواز مستقیمی بین دو کشور برقرار شود روابط تجاری و مردمی افزایش چشمگیری خواهد یافت.

ظریف حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، معادن، ارتباطات، کشاورزی و دیگر زیرساخت‌ها را زمینه مناسبی برای همکاری‌های دو کشور خواند.

همکاری‌های دفاعی، علوم و فناوری و نیز فرهنگی و هنری و دانشگاهی از دیگر زمینه‌های همکاری بود که توسط دو مقام مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه‌ای و بین المللی از دیگر محور‌های گفتگو‌ها در این دیدار بود.

گفتنی است دو مقام پس از گفتگوی‌های خصوصی در ضیافت ناهاری که به افتخار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ترتیب داده شد، شرکت کردند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink