دستگیری رئیس مخلوع ایالت کاتالونیا در آلماننیوزستان فارس: هزاران نفر از مردم در کاتالونیا روز گذشته در حالی که پرچم‌های نماد جدایی طلبی از اسپانیا را با خود حمل می‌کردند، در پی دستگیری «کارلس پوگدمونت» رئیس مخلوع ایالت کاتالونیا به خیابان‌ها آمدند.

نیوزستان آسوشیتدپرس با اعلام این نیوز افزود که این افراد فریاد می‌زدند: «پوگدمونت رئیس‌جمهور ماست» و «زندانیان سیاست را آزاد کنید» این افراد مسیر خود را به سمت دفتر کمیسیون اروپا در کاتالونیا در پیش گرفتند. با نزدیک شدن در اطراف دفتر کمیسیون اروپا تظاهرات‌کنندگان شعار می‌دادند: «رفتار اروپا شرم‌آور است»

پلیس اسپانیا ۴ نفر را بازداشت کرد و دست‌کم ۸۹ نفر زخمی شدند. یک آموزگار ۶۰ ساله حامی استقلال در مورد تحولات کاتالونیا به نیوزستان فرانسه گفت: «آنچه این روز‌ها صورت می‌گیرد کاملا نامناسب است با ما که خواستار استقلال هستیم مانند مجرم برخورد می‌شود.»

پوگدمونت در پی برگزاری همه‌پرسی استقلال و تنش‌هایی که در پی آن ایجاد شد، اسپانیا را به مقصد بلژیک ترک کرد تا به این وسیله از حمایت جهانی به منظور اعلام استقلال برخوردار شود.

پلیس آلمان روز گذشته در پی صدور حکم پیگرد و بازداشت پوگدمونت در سطح اروپا، وی را در مرز دانمارک دستگیر کرد. در صورتی که مجرم بودن پوگدمونت اثبات شود، وی به سپری کردن تا ۳۰ سال حبس محکوم خواهد شد. ۱۲ نفر دیگر هم تحت پیگرد قرار دارند و متهم به نافرمانی هستند.

«جوزف کوزتا» معاون رئیس پارلمان کاتالونیا، دستگیری «کارلس پوگدمونت» رئیس مخلوع این ایالت در آلمان را محکوم کرد.

وی در این مورد به شبکه نیوزی دویچه‌وله گفت که دستگیری پوگدمونت کاملا تحت تاثیر انگیزه‌های سیاست صورت گرفت و ابراز امیدواری کرد که دادگاه آلمان سیاست بودن این موضوع را مدنظر داشته باشد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink