در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چه گذشت؟


نیوزستان فارس: خطبه‌های این هفته نماز جمعه (۲۲ تیرماه) با حضور مردم ملت‌مدار و انقلابی ایران در سرتاسر ایران اسلامی با شکوه و عظمت برگزار شد.

بیشتر خطبه‌های امامان جمعه حول محور مشکلات و مسائل پولی و راهکار‌های حل این مشکل بود، بررسی برجام و بدعهدی آمریکا، لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب و برق با اتیشن به قطعی مکرر برق، لزوم مدیریت بازار ارز توسط دولت، نقشه دشمن برای ایران اسلامی، ضرورت برخورد محکم با مفسدان پولی، نقش تأثیرگذار شورای نگهبان در نظارت بر مصوبات مجلس و نظارت بر انتخابات و … از دیگر مباحث مطرح شده در خطبه‌های ظهر امروز بود.

* آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران تنها مانده است

امام جمعه تبریز با اشاره به سفر معاون وزیر آمریکا به منطقه، گفت: او در این سفر از کشور‌های عرب خواسته که در تحریم‌ها علیه ایران با آمریکا همراهی کنند، اما در حقیقت همه این کار‌ها نشان از آن است که آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران تنها مانده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم اضافه کرد: حتی مجامع بین‌المللی هم از اقدام آمریکا حمایت نکرده است و اتحادیه اروپا با یک بسته پیشنهادی اعلام کردند که حاضر به خرید روزانه یک‌میلیون بشکه نفت از ایران هستند.

وی با بیان اینکه کشور چین نه تنها آمریکا را حمایت نکرده بلکه در جنگ تجاری نیز خرید نفت از آمریکا را کاهش داده است، افزود: کشور چین در یک اقدام جالب، برای تمام کالا‌های وارداتی از آمریکا تعرفه ویژه‌ای گذاشته است که این کار زیانی بزرگ برای آمریکا محسوب می‌شود.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید به اینکه آمریکا نسبت به سال ۹۱ در انزوا قرار دارد، توضیح داد: آمریکا تلاش می‌کند تا این ضعف خود را با عملیات روانی و تبلیغات گسترده جبران کرده و مردم ایران را نگران کند.

* اهل منطق و مذاکره هستیم، اما نه با سفاکان

امام جمعه قم گفت: همه مستکبران و نوکران آن‌ها بسیج شده‌اند که شما ملت را از پا در بیاورند، در پس این چهره‌های شیطانی شخصیت‌های متزلزل قرار دارد؛ ما اهل منطق هستیم، ولی با افراد اهل منطق مذاکره می‌کنیم نه با سفاکان عالم.

آیت‌الله علیرضا اعرافی تصریح کرد: به فضل خدا ملت از امام عاشورا یاد گرفته است که تسلیم این زور‌ها نشود و سخن دل و زبان آن‌ها «هیهات منا الذله است».

* سیاست شدن مسئله بدحجابی/ مردم از شرایط پولی ناراحت هستند

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه مسئله بی‌حجابی و بدحجابی سیاست شده است، اظهار کرد: پدیده حجاب فقط مسئله دینی نیست بلکه عدم رعایت آن آسیب اجتماعی محسوب می‌شود.

آیت‌الله نورالله واعظی طبرسی افزود: وقتی بی‌حجابی بیاید بی‌تفاوتی، تنبلی و بی‌عقیدگی می‌آید و دشمنان می‌خواهند فرهنگ ما را خراب و بی‌عقیده کنند تا عقیده جوانان روز به روز تنزل پیدا کند.

* ناامیدی در ملت ایران جایی ندارد/ ایران استکبارستیز مطلوب ماست

امام جمعه موقت مشهد گفت: مردم ایران خوشبختانه قلب و دلشان را با یک ایمان پاک شخم زده‌اند و این ایمان را از امام راحل گرفته‌اند، این به این معنا نیست که ما در گذشته ایمان نداشته‌ایم، خیر، بلکه در برداشتمان از اسلام و تشیع مشکلاتی داشتیم و امام (ره) اسلام و تشیع ناب را به ما شناساندند.

حجت‌الاسلام محمد باقر فرزانه اظهار کرد: مردم ایران بعد از آن که بذر ایمان را در دل کاشتند به اعمال شایسته رو آوردند، اعمالی مانند جهاد با مال و جان در ۸ سال دفاع مقدس، ولایت‌مداری و پیروی از ولایت فقیه، شجاعت، بصیرت، غیرت دینی و دفاع از مظلوم در برابر ظالم؛ خداوند در قرآن قول داده است که پاسخ چنین ملتی را می‌دهد، بنابراین ناامیدی در ملت ایران جایی ندارد

* دسیسه دشمن برای ملتی که با دست خالی پیروز دفاع مقدس شد بیهوده است

متأسفانه امروز در کنار تحریم، دشمن با فشار روانی بر مردم ما می‌خواهد در فضا‌های مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای مردم را ناامید کند و می‌خواهند در بین مردم و نظام شکاف ایجاد کنند.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد مردم را از نظام دور کند، ته دلشان را خالی کرده و نشاط و شادابی را از ما بگیرد، از مردمی که هشت سال دفاع مقدس را با دست خالی با پیروزی پشت سر گذاشتند.

* دولت بازار ارز را مدیریت کند/ شورای نگهبان نهادی انقلابی برای دفاع از حقوق مردم است

امام جمعه کرمانشاه بیان کرد: آشفتگی بازار سکه و ارز هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد و مسئولان باید این وضعیت را مدیریت کنند و نباید به چنین حالتی برسد که اصلاح آن نیاز به مدیریت قاطعانه دارد و نظارت موجب اصلاح امور می‌شود.

آیت‌الله شیخ مصطفی علما درذ بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: ۲۵ تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان است و این نهاد اثرگذار و انقلابی برای دفاع از حقوق مردم فبیستت می‌کند.

* کاهش فاصله دولت با مردم/ اذعان دولتمردان سابق آمریکا بر تسلیم‌ناپذیری ایران

امام جمعه اردبیل بیان کرد: اظهار داشت: مشاهده مشکلات از نزدیک در اتخاذ تصمیم مناسب، سرعت تصمیم و لزوم و ضرورت تدابیر مناسب تأثیر مستقیم داشته و مدیران ما نباید با، ولی نعمتان خود فاصله و حجاب داشته باشند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در بخش دیگری از سخنان خود تشریح کرد: زمانی که نیرو‌های آمریکایی در افغانستان فاقد سوخت بودند و تانکر‌های سوخت در پاکستان توسط طالبان به آتش کشیده می‌شد، ایران برای شما خط مواصلاتی آماده کرد، اما شما بعد از آن ما را محور شرارت نامیدید و بالاتر از آن همکاری ایران با شما در عراق بود که باز بعد از آن شما خیانت کردید.

وی با اشاره به اینکه شما ثابت کردید که اگر با دست راست با ما همکاری کنید با دست چپ به ما خیانت می‌کنید، افزود: وقتی برجام بسته شد و در اثناء آن جان کری وزیرخارجه وقت آمریکا از دوچرخه افتاد و پایش شکست، بعد از انعقاد برجام یک سناتور به جان کری تعریض کرد و گفت: «وقتی از دوچرخه افتادی پایت نشکست بلکه مغزت آسیب دید و نشان آسیب دیدن مغز شما این است که ایران سر شما کلاه گذاشت». جان کری در جواب وی گفت که شما سناتور‌ها خیال خام دارید. خیال می‌کنید که تحریم ایران را تسلیم می‌کند، اما نه با ایران و نه با ایرانی‌ها آشنا نیستید. ایرانی‌ها تسلیم نمی‌شوند.

* ضرورت مقابله با مفسدان پولی/ بصیر باشیم

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه نباید به دست خودمان به مشکلات بیافزاییم، بر لزوم مقابله با مفسدان پولی و سوء استفاده‌کنندگان تأکید کرد و ادامه داد: ۳ هزار و ۷۰۰ شکایت برای واردکنندگان خودرو و موبایل طرح شده است که به نظر می‌رسد این‌ها سیرایی ندارند.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی با بیان اینکه دشمن کاری از پیش نخواهد برد، گفت: امروز جریان مقاومت درعا را آزاد کرده و ملت یمن هم در حال پیروزی و مقاومت هستند که همه این‌ها به فضل خداست.

امام جمعه همدان با بیان اینکه دشمن در جنگ پولی هم کاری از پیش نمی‌برد، مقابله با این توطئه را در گرو اتیشن به اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی دانست.

* حرکات مستکبرانه، آمریکا را به سمت فروپاشی می‌برد/ پایه‌های نظام اسلامی مستحکم است

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه پایه‌های نظام را باید از درون محکم کرد، گفت: ما با آسیب رو‌به‌رو هستیم، اما این دلیل نمی‌شود که پایه‌های انقلاب متزلزل است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام با بیان اینکه مطالبات مردم به حق است و باید آن‌ها را مطرح کنند و مردم پای نظام ایستاده‌اند، تبیین کرد: امروز آمریکا در حال اضمحلال است و روز به روز جایگاه خود را از دست می‌دهد و این امری کاملا طبیعی است، چراکه آمریکا در برابر انقلاب اسلامی قرار گرفته که در جهان بیداری ایجاد کرده است و حرکات مستبدانه و مستکبرانه آمریکا را به سمت فروپاشی می‌برد.

* همسو و غیرهمسو نداریم/ مسؤولان بر مواضع رهبری درباره ادامه ارتباط با اروپا تأکید کنند

امام جمعه موقت اصفهان عنوان کرد: ما عزت و سلامتی مردم را می‌خواهیم، رونق پولی را می‌خواهیم، برخی می‌گویند دوره قبل که دولت‌مردان با شما همسو بودند چه کردید، اما نمی‌دانند که ما همسو و غیر همسو نداریم، هنوز اجتماع نماز جمعه را نشناختند، اگر دولت‌مردان در مسیر صحیح حرکت کنند حمایتشان می‌کنیم، اما اگر خلاف این باشد مقابل‌شان خواهیم ایستاد.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن مهدوی اضافه کرد: در دوره‌های قبلی مدیریت شهری نیز شدیدترین انتقادات را به شهرداری داشتیم و هیچ‌گاه نمی‌توانند به ما انگ سیاست بزنند، ما مرز دین و مصلحت مردم شهر را نگاه می‌کنیم، مسائل مهم شهر باید با نظارت علما باشد و این زمان خواهند دید چقدر علما حمایت می‌کنند

* اروپایی‌ها به دنبال وقت‌کشی هستند

امام جمعه ایلام مطرح کرد: با موضع‌گیری شجاعانه و منطقی حجت‌الاسلام روحانی در برابر بسته پیشنهادی اروپا و مأیوس‌کننده توصیف کردن آن انتظار می‌رفت آقای ظریف نیز موضعی مشابه و در تاکید و تائید موضع رئیس جمهور اتخاذ و اعلام می‌کرد.

آیت‌الله محمدنقی لطفی تصریح کرد:، اما با صحبت‌های ظریف و فرمایشی کردن مذاکرات ظاهراً سه کشور اروپایی به دنبال وقت‌کشی و سرکیسه کردن ایران به وعده‌های غیرمحقق می‌خواهند ایران را در برجام نافرجام نگه دارند و به هیچ یک از تعهدات خود هم عمل نکنند.

* لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب و برق/ سبک مصرف انرژی در کشور مناسب نیست

امام جمعه گرگان با بیان اینکه سبک مصرف انرژی در کشور مناسب نیست، گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب و برق ضرورتی انکارناپذیر است.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی با تأکید بر اینکه مسؤولان باید در راستای مصرف معقول و متعادل آب و نهادینه کردن فرهنگ صحیح استفاده از آب برنامه‌ریزی و تلاش کنند، ادامه داد: صرفه‌جویی در مصرف آب باید در همه بخش‌های شرب، کشاورزی و صنعت اجرایی شود.

* مهم‌ترین مشکل اقتصاد کشور نقدینگی افسارگسیخته است/ جهان تنها آمریکا و اروپا نیست

امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز مهم‌ترین مشکل اقتصاد کشور نقدینگی افسارگسیخته بوده و اقلیتی اندک با وام‌ها و خرید و فروش ارز بی‌حساب‌وکتاب نقدینگی کشور را در اختیار گرفته‌اند که این افراد کشور را اداره و قیمت سکه و ارز را تعیین می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمد مختاری با بیان اینکه حق ملت است که دولتش مدیریت جهادی داشته باشد، تصریح کرد: دولت نباید اهل تجملات و تشریفات بوده و سفر‌های خارجی و داخلی که فایده‌ای ندارد را با پول بیت‌المال انجام ندهد.

وی ادامه داد: همچنین به دوستان داخلی هشدار می‌دهیم مبادا قصور و غفلت‌های آن‌ها به نظام و انقلاب و خون شهدای ما صدمه بزند و به مسؤولان غافل و نفوذی هرگز اجازه نمی‌دهیم که با نظام و خون شهدای ما بازی کنند.

* حضور بانوان محجبه در سطوح مختلف اجتماعی خط باطل بر محدودیت حجاب است

امام جمعه ارومیه تشریح کرد: امروزه نیز شاهد این تایده رضاخانی که حجاب محدودیت و مانع از پیشرفت است هستیم که این تایده نیازمند برخی چکش‌کاری‌ها و روشنگری‌هاست.

حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی تأکید کرد: امروزه حضور بانوانی که محجبه بوده و در تمامی رده‌ها و عرصه‌ها حضوری فعال و مثمرثمر دارند نشان از این نکته دارد که حجاب محدودیت نیست، بلکه دژ مستحکمی است که زنان را از برخی نگاه‌های بوالهوس در جامعه مصون نگه می‌دارد.

* امیدواری برخی مسؤولان به رژیم آل‌سعود

امام جمعه رشت با اشاره به امیدواری برخی مسؤولان کشور به آل‌سعود بیان کرد: این افراد نمی‌دانند که مردم ولایتمدار ایران تحت زعامت رهبر معظم انقلاب و گوش‌به‌فرمان ایشان هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قطعی برق بی‌سابقه در استان گیلان و دیگر نقاط کشور گفت: مسؤولان ذیربط میگویند چند هزار مگابایت کمبود برق داریم که منجر به قطعی مستمر برق شده و این امر آسیب‌هایی، چون آتش‌سوزی به دلیل اتصالات برق در مسجد تاریخی ساری را به همراه داشته است.

* شورای نگهبان یکی از مهم‌ترین نهاد‌های حکومتی است

امام جمعه سنندج گفت: شورای نگهبان یکی از مهم‌ترین نهاد‌های حکومت است که رسالت مهم نظارت بر مصوبات مجلس را دارد.

ماموستا عبدالرحمن خدایی متذکر شد: این شورا اگر چیزی مطابق شریعت نباشد رد می‌کند و در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نظارت دارد.

* بهزیستی در مدیریت نیاز‌های معلولان اقدام کند

امام جمعه بجنورد با اشاره به روز بهزیستی گفت: توانمندسازی و امیدآفرینی به توان‌خواهان از اقدامات مهم این مجموعه است که باید با مدیریت نیاز‌ها اقدامات مطلوب را در ایجاد رضایتمندی به این افراد انجام دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وظایف شورای نگهبان، تصریح کرد: ۳ وظیفه تفسیر قانون اساسی، نظارت بر قوانین مجلس و انطباق با شرع و قانون اساسی و همچنین تأیید صلاحیت داوطلبان برای تصدی برخی مسؤولیت‌ها از وظایف اصلی این شوراست.

* برون‌رفت از جنگ پولی نیازمند ایثار و گذشت است/ مسؤولان شفاف با مردم سخن بگویند

امام جمعه کرمان به شرایط فعلی کشور اشاره کرد و افزود: رسماً متجاوز از ۱۵ سال است که آمریکایی‌ها جنگ پولی علیه ما را کلید زدند و اتاق جنگ را علیه ایران با همه ظرفیت خود مدیریت می‌کنند و پول‌های کلان خرج می‌کنند تا در جنگ روانی به نتیجه خود در جنگ پولی برسند.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی گفت: برای برون‌رفت از این جنگ، ایثار‌ها و گذشت‌ها نیاز است و باید باور کنیم برای حل مشکلات کشور نگاه به بیرون نتیجه نمی‌دهد و باید استعداد‌ها و ظرفیت‌های داخل کشور به کار گرفته شود.

وی اظهار کرد: باید بی‌اعتماد به نسخه‌های غربی‌ها باشیم چراکه آن‌ها بدعهد هستند و به نفع خود شفاف‌ترین قوانین را تصویب می‌کنند، اما برای کشور‌های دیگر ناامیدکننده کار می‌کنند و بسته‌های پیشنهادی برجام یکی از سند‌های بدعهدی و نامردی غربی‌ها است.

* دشمن به دنبال تجزیه کشورمان است/ سبک مصرف آب و انرژی در ایران مناسب نیست

امام جمعه زنجان با بیان اینکه همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم و موشک دشمن وقتی به این کشتی بخورد همه غرق خواهیم شد، افزود: باید باهم باشیم؛ چرا اگر دشمن مسلط شود؛ اصولگرا و اصلاح طلب و انقلابی و غیر انقلابی نمی‌شناسد و باید هوشیار باشیم.

آیت‌الله شیخ علی خاتمی با بیان اینکه دشمن فقط به دنبال تسلط بر کشور و تجزیه کشورمان است، تصریح کرد: دشمن و در راس آن آمریکا فقط به دنبال تامین منافع و امنیت رژیم صهیونیستی است

* شورای نگهبان نبض دین است/ بانوان حضرت معصومه (س) را الگو قرار دهند

امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه شورای نگهبان حافظ احکام است و باید با هوشیاری در خدمت به اسلام و مسلمین کوشا باشد، خاطرنشان کرد: مطمئن‌ترین دستگاه شورای نگهبان است که ۶ حقوقدان ۶ فقیه دارد، فق‌هایی که در آن برای خدا تصمیم می‌گیرند و به عبارتی شورای نگهبان نبض دین به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام سید لطف‌الله حیات‌الغیب اظهار داشت: شورای نگهبان امین مردم است و مردم هم به چشم امین به این نهاد نگاه کنند لذا باید مواظب باشیم و با تمام وجود از این رکن رکین نظام دفاع کنیم.

* منطق دشمنان ایران گفت‌وگوی تحمیلی است/ مسؤولان غیرت سیاست و دینی داشته باشند

امام جمعه کرج اظهار کرد: همه می‌بینید این روز‌ها چگونه تعاملات ایران را بی‌ارزش می‌کنند؟ ایران نشان داد که اهل تعامل سازنده است و به خاک هیچ کشوری تعرض نمی‌کند.

آیت‌الله محمدمهدی حسینی‌همدانی افزود: منطق دشمنان ما گفت‌وگوی تحمیلی است که در صورت نپذیرفتن منطق آن‌ها، ویژگی‌های نامناسبی را به ما نسبت می‌دهند.

وی با طرح این سؤال که برجام مگر عرصه تعامل نبود؟ پس چرا نتیجه نداد؟! اظهار کرد: اروپا می‌داند که باید زمان را تلف کند تا تحریم‌های جدیدی اعمال شوند و به خواسته خود برسند.

* بخشی از مشکلات به ضعف مدیریت پولی دولت برمی‌گردد

امام جمعه موقت سمنان با تأکید بر اینکه بخشی از مشکلات اقتصاد کشور به تحریم‌ها برمی‌گردد، تصریح کرد: بخشی از آن هم داخلی است و به ضعف مدیریت پولی دولت برمی‌گردد.

حجت‌الاسلام غلامحسین مهدوی‌نژاد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تأکیدات خاصی در حوزه پولی و ارزی در قالب تذکر جدی به دولت داشتند، اضافه کرد: رهبری توصیه‌هایی هم در این راستا به مردم داشتند.

وی با بیان اینکه دولت باید به فرمان و تذکرات مقام معظم رهبری گوش دهد، تصریح کرد: دولت باید بتواند مشکلات پولی را برطرف کند؛ تنها راه برای حل مشکلات پولی کشور، تکیه‌بر اقتصاد مقاومتی است.

* مفسدان پولی به شدت مجازات شوند

امام جمعه اراک، خواستار برخورد جدی با مفسدان پولی و افراد فرصت‌طلب شد و اظهار کرد: سرمایه ارزی کشور برای واردات کالا‌های ضروری و حساس از قبیل: دارو و تجهیزات پزشکی است، نه اینکه برای واردات کالای لوکس و غیرضرور از قبیل: خودرو هزینه شود.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، جنگ امروز دشمن را جنگ پولی عنوان کرد و بیان داشت: ایران اسلامی با تمام توان در مقابل تهدیدات و تحریم‌های استکبار جهانی ایستاده است و اجازه نمی‌دهد دشمن به اهداف خود برسد.

* موضع‌گیری مسؤولان مقابل اظهارات آمریکایی‌ها مبنی بر عدم فروش نفت ایران به موقع بود

امام جمعه موقت یاسوج در خصوص نقشه دشمنان برای کاهش فروش نفت ایران، گفت: موضوع‌گیری مسؤولان اجرایی در برابر اظهارات جدید دولتمردان آمریکایی مبنی بر عدم فروش نفت ایران در بازار‌های جهانی به موقع و مناسب بود.

حجت‌الاسلام سید امان‌الله حسینی‌صدر با بیان اینکه ملت ایران می‌تواند در همه عرصه‌ها مشکلات خود را حل کند و نیازی به کمک گرفتن از کشور‌های دیگر نیست، با اشاره به بسته پیشنهادی اروپایی در زمینه برجام گفت: این بسته جمعه هفته گذشته در قالب گروه ۴+۱ در وین تصویب و در ۱۰ بند اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: در این بسته پیشنهادی شرط‌های مطرح شده رهبر معظم انقلاب لحاظ نشده که قالب اجرایی ندارد.

* روش علمی صیانت از آب نداریم

امام جمعه شیراز یادآور شد: متأسفانه روش‌های علمی صیانت از آب به کار گرفته نمی‌شود، چراکه با توصیه تنها نمی‌توان کار را پیش برد و باید در این عرصه از جوانان نخبه و خوش‌ایده با ابزار‌های علمی بهره برد تا مصرف آب را به حداقل رساند.

آیت‌الله لطف‌آلله دژکام با بیان اینکه مصرف آب در نظام صنعتی، کشاورزی و حتی شُرب، مُسرفانهاست، تصریح کرد: آبفا سال‌ها است که می‌خواهد پساب فاضلاب را به بخش صنعت دهد، اما هنوز برخی واحد‌های صنعتی از آب شُرب استفاده می‌کنند.

وی افزود: در عرصه مصرف آب نیاز به یک نگاه عالمانه دانش‌بنیان داریم، ضمن اینکه مجموعه نظام‌مهندسی و تأسیسات نیز در معماری منازل باید روش‌های مصرف بهینه را با به‌کارگیری ابزارآلات جدید، اعمال کنند.

* تأکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب و برق

امام جمعه بندرعباس با اشاره به تأکیدات مسؤولان در صرفه‎جویی برق عنوان کرد: صرفه‎جویی در مصرف برق به نفع خودمان است از این رو باید با اتیشن به تاکیدات مسؤولان، روزانه نیم ساعت در مصرف انرژی برق صرفه‎جویی کنیم، شهرداری‎ها و مردم باید به خواهش و درخواست مسؤولان در این خصوص اتیشن کنند.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ادامه داد: هیچ چیز نامحدود نیست، بنابراین با اتیشن به محدودیت منابع انرژی آب و برق باید در مصرف این دو صرفه‎جویی و با مصرف بهینه آب، عمر آب را بیشتر کنیم.

* اتیشن به هدایت‌های رهبری و اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت از مشکلات

امام جمعه بوشهر با اشاره به جنگ پولی و راه‌های مقابله با این موضوع خاطرنشان کرد: عملیاتی شدن هدایت‌های مقام معظم رهبری و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات پولی در عرصه‌های مختلف به ویژه در جنگ پولی کنونی است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در ادامه حجاب و عفاف را دارای اهمیت بسیار زیادی دانست و گفت: فرهنگ عفاف و حجاب باید به منظور صیانت از زنان و بانوان در سطح جامعه گسترش یابد.

* دشمن از اقتدار، مقاومت و عزت روزافزون ایران اسلامی عصبانی است

امام جمعه یزد با تأکید بر اینکه دشمنان رویه ظلم‌ستیزی و عزتمندی ایران اسلامی را تاب نیاورده‌اند و تمایل دارند تا ایران نیز مثل برخی رژیم‌های مرتجع منطقه فرمان‌بر آن‌ها و گاو شیردهی باشد که به آن‌ها منفعت برساند، اظهار داشت: اقتدار امروز ایران اسلامی و ناکامی استکبار در منطقه، دشمن را عصبانی کرده است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری با بیان اینکه خداوند در آیات متعددی از قرآن کریم از مسلمین خواسته تا در برابر زیاده‌خواهی‌های مستکبرین و ظالمان ایستادگی کنند و در مسیر حق ثابت‌قدم باشند، یادآور شد: وعده حتمی الهی پیروزی یاری کنندگان دین خداوند و افراد مقاوم و صبور در مسیر حق است.

وی با اشاره به فتنه‌انگیزی‌های اخیر دشمنان برای ناامید کردن مردم و ضربه به اقتصاد کشور، افزود: با وجود همه مشکلات در صورت تکیه به توان داخلی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های نیرو‌های مردمی، عبور از معضلات ممکن و میسر است.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink