درباره عملیات عفرین با روسیه اختلاف‌نظر نداریمنیوزستان ایسنا: به نقل از نیوزستان اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در کنفرانس نیوزی خود گفت: ما با روسیه درباره عملیات در عفرین هیچ اختلاف نظری نداریم. در ادلب نیز ایجاد پست‌های نظارتی در دست اقدام است. در حال حاضر، ما هشت پست ایجاد کرده‌ایم. نشست سه جانبه‌ای میان ایران، ترکیه و روسیه شبیه به آنچه در سوچی انجام شد، قرار است در آینده‌ای نزدیک در استانبول برگزار شود. ما فرصت داریم تا به ارزیابی اوضاع بپردازیم و تمامی موارد را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: آنکارا تجهیزات نظامی و سلاح ساخت روسیه را خریداری کرده و هدفش تضمین امنیت در کشور است که البته این خریدها با وجود عدم موافقت ناتو صورت گرفته است. ما از کشوری دیگر نمی‌خواهیم امنیت کشورمان را تضمین کند.

بر اساس گزارش شبکه نیوزی تی‌آرتی، رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین به انتقاد از آمریکا بابت ناکامی‌ در تحقق تعهداتش برای خروج نیروهایش از منبج پرداخت.

دولت ترکیه در ۲۰ ژانویه سال جاری میلادی عملیات شاخه زیتون را علیه شبه‌نظامیان کرد و به منظور پاکسازی مرزش با سوریه از تهدیدهای تروریستی ‌آغاز کرد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink