درآمد ۳۰۰ میلیونی استاد فون‌قاپی +عکس


جام‌جم: دو مرد جوان برای سرقت فون‌های گرانقیمت شیوه‌ای عجیب را انتخاب کردند تا بتوانند فون‌ها را با فاکتورش سرقت کنند.

اوایل تیر سال گذشته صاحب یک مغازه فروش تلفن همراه با حضور در پلیس آگاهی تهران از دو مرد به اتهام سرقت فون تلفن همراه پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی از مغازه اش، شکایت کرد.

شاکی به افسر تحقیق گفت: هنگام ظهر مرد جوانی به عنوان مشتری نزدم آمد. اما برسر قیمت برای معامله به توافق نرسیدیم. چند دقیقه بعد بازگشت و تخفیف خواست. او را که مشتاق معامله دیدم، ۲۰۰ هزارتومان به او تخفیف دادم. وی ۲۰۰ هزارتومان نقدی داد. بعد هم کارت بانکی‌اش را داد تا بقیه پول را از آن برداشت کنم. بعد از کشیدن کارت ماتیشن شدم رمز اشتباه است. به سمت او بازگشتم که ماتیشن شدم فون و فاکتور را سرقت کرده و گریخته است.

ماموران زمانی که کارت به جا مانده از سارقان را بررسی کردند، معلوم شد این کارت متعلق به مردی بوده که دو هفته پیش افرادی با حمله به وی در خیابان، کارت بانکی را از او سرقت کرده‌اند.

با تشکیل پرونده قضایی در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، با دستور بازپرس بهشتی، تحقیقات پلیسی برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا این‌که شاکیان میانسال و سالخورده دیگری که در دام همان سارقان گرفتار شده بودند با حضوردر پلیس آگاهی از متهم و همدست موتورسوارش شکایت کردند.

تصاویر متهمان در اختیار مغازه‌داران فروش فون تلفن همراه در سطح شهر تهران قرار گرفت تا به محض مشاهده سارقان موضوع را به پلیس نیوز دهند.

سرانجام با گذشت ۱۱ ماه از فرار متهمان، دو روز پیش مغازه‌داری با پلیس تماس گرفت و نیوز داد همان متهمانی که پلیس در تعقیبشان است به مغازه‌اش آمده‌اند. در همین موقع سارقان که به رفتار مغازه دار مشکوک شده بودند، بدون آن‌که سرقتی انجام دهند، فرار کردند. ماموران با اطلاعاتی که از سارقان به دست آوردند، به تعقیبشان پرداختند و یکی از آن‌ها را که قصد ورود به خانه‌ای در میدان اتابک داشت، شناسایی و بازداشت کردند. متهم به نام بهزاد به دزدی‌های سریالی با همدستی دوستش اعتراف کرد و نشانی خانه او را به پلیس داد که ماموران همدستش به نام محمد را هم دستگیر کردند.

متهمان در پلیس آگاهی بازجویی و به ۲۵ فقره دزدی فون‌های گرانقیمت اعتراف کردند.

بهزاد به افسر تحقیق گفت: من و دوستم محمد بیکار بودیم و کار درستی نداشتیم.
یک روز در قهوه‌خانه محله مان بودیم که ماتیشن شدیم یکی از دوستانمان با خودروی بی‌ام‌و به آنجا آمده است. زمانی که ماجرا را پیگیر شدیم ماتیشن شدیم او از راه فون دزدی در مدت کوتاهی وضع مالی‌اش خوب شده و توانسته بی‌ام‌و بخرد. او روزانه ده تا ۱۵ میلیون تومان از راه دزدی فون تلفن همراه به دست می‌آورد.

وی افزود: از او شیوه دزدی فون‌های گرانقیمت را یاد گرفتیم و در قبال این کار دو میلیون تومان به او دادیم. در یکی از سرقت‌ها خودش با ما آمد و ما ترسمان ریخت. بعد من و دوستم دزدی‌ها را آغاز کردیم. ما فون‌ها را با فاکتور سرقت می‌کردیم و روز‌های بعد آن را می‌فروختیم و پول خوبی نصیبمان می‌شد. برای این‌که اعتماد مغازه‌داران را جلب کنیم مبلغی نقدی می‌پرداختیم و بعد کارت‌های سوخته سرقت شده را که از کیف قاپان می‌خریدیم به فروشندگان داده و با سرقت فون‌های با فاکتور فرار می‌کردیم.

متهمان با صدور قرار قانونی روانه بازداشتگاه پلیس شدند و تحقیقات برای رازگشایی از دیگر جرایم آن‌ها و کشف اموال سرقتی فروخته شده ادامه دارد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink