درآمد کشور را صرف پرداخت حقوق می‌کنیمنیوزستان ایسنا: عزیز اکبریان در دیدار اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با امام جمعه اردبیل اظهار کرد: یکی از ایرادات نظام تصمیم‌گیری و قوه مقننه ما این است که در هر دوره ۸۰ درصد نمایندگان تغییر و تحول پیدا می‌کنند که در این تغییر و تحولات افراد با دیدگاه‌های مختلف وارد مجلس شده که گاه اصل موضوع را پیگیری نکرده و دنبال مسائل متعدد هستند.

وی اشکال ساختار کشور را در بخش‌های اجرایی، مقننه و قضائیه یادآور شد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما با یک نظام کند و چاق اداری روبرو هستیم به طوری که دو برابر اوایل انقلاب در حدود ۴.۵ میلیون نفر حقوق‌بگیر داریم که با احتساب پرسنل شرکت‌ها و سازمان‌ها این تعداد به ۶ میلیون نفر می‌رسد که دولت هر چه درمی‌آورد صرف پرداختی این کارکنان می‌شود.

 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در همین کرج که بنده نماینده مردم آن هستم مناطق حاشیه‌نشینی وجود دارد که وضعیت آن ده‌ها برابر از دهات شهر‌های دیگر وضعیت وخیم‌تر و بغرنج‌تری دارند.

اکبریان به مشکلات ساختاری کشور در بخش‌های مختلف اشاره کرد و افزود: واقعیت این است که ما یک نظام تصمیم‌گیری قاطع و عملیاتی نداریم و هر چقدر تلاش می‌کنیم، اما در باتلاق نظام اداری و بروکراسی گیر کردیم.

وی دلیل ناکارآمدی نظام اداری و دولتی را حجم زیاد نیرو‌ها در این مجموعه‌ها دانست و بیان کرد: هیچ یک از دولت‌ها حاضر نشدند به لایحه کوچک‌سازی دولت بها دهند به طوری که هم دولت احمدی‌نژاد و هم روحانی همچنان به چاق کردن و فربه‌سازی دولت اقدام می‌کنند و هیچ حرکتی را از سوی آن‌ها در چابک‌سازی نظام اداری شاهد نیستیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دولت احمدی‌نژاد ۴۸ درصد تسهیلات بانک‌ها به سمت مسکن مهر سوق داده شد و دیدیم که چگونه منابع پرداخت شده در این بخش و بنگاه‌های زودبازده چه ثمرات و نتایجی داشته است.

اکبریان با انتقاد از دولت روحانی که هنوز برنامه ششم را برای اجرا ابلاغ نکرده است، اظهار کرد: به نظر می‌رسد با این مشی دولت‌ها چندان پایبندی به قانون از سوی آن‌ها احساس نمی‌شود و این یک اشکال اساسی در نظام اجرایی کشور است که اهمیتی به قوانین بالادست نمی‌دهند.

وی پاسخگو نبودن روسای سه قوه را یادآور شد و بیان کرد: بنده بار‌ها به رئیس مجلس اعلام کردم که باید روسای هر سه قوه در برابر سوال و مطالبات مردم پاسخگو باشند تا بیشتر در جریان مشکلات و نابسامانی‌های جامعه قرار گیرند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink