دبیرکل سازمان ملل هم درقبال برجام موضع دوگانه گرفت!


دبیرکل سازمان ملل هم در قبال برجام موضع دوگانه گرفت. او می‌گوید برای حفظ برجام با آمریکایی‎ها رایزنی می‎کند، اما همزمان به بهبود توافق هسته‌ای ایران نیز روی خوش نشان می‎دهد.

نیوزستان مهر: دبیرکل سازمان ملل هم در قبال برجام موضع دوگانه گرفت. او می‌گوید برای حفظ برجام با آمریکایی‎ها رایزنی می‎کند، اما همزمان به بهبود توافق هسته‌ای ایران نیز روی خوش نشان می‎دهد.

رسانه فرانسوی‌زبان «اکتوالیته» به نقل از «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت: آنتونیو گوترش به توافق هسته‌ای ایران به چشم یک شاهکار دیپلماتیک بزرگ نگاه می‌کند و بر حفظ آن با هدف برقراری صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی تاکید دارد. وی همچنین از تماس گوترش با مقامات واشنگتن پیرامون موضوع برجام نیوز داده و می‌گوید که برخی از این تماس‌ها علنی و برخی دیگر نیز خصوصی بوده‌اند.

این درحالی است که نیوزستان اسپوتنیک به بخش دیگری از اظهارات دوجاریک اشاره کرد و نوشت: گوترش به حمایت جدی از برجام التزام دارد و درعین‌حال، از بهبود آن استقبال می‌کند!

موضع گوترش درحالی اعلام شد که ساعاتی پیش از آن، وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه‌ای مشترک از تداوم حضور کشورهایشان در برجام حتی در صورت خروج آمریکا نیوز دادند.

گفتنی است دوگانگی موضع اعلام شده از سوی گوترش در انطباق با نظر اتحادیه اروپا مبنی بر لزوم حفظ همزمان برجام و رسیدگی به دغدغه‌های واشنگتن، بیان شد که نشان از همسویی وی با محور غرب دارد.

اروپایی‌ها می‌گویند با آمریکا درباره آنچه به زعم آن‌ها رفتار‌های منطقه‌ای ثبات‌زدای ایران نامیده می‌شود، هم‌عقیده‌اند و به همین بهانه دنبال توافق جانبی هستند که نواقص برجامی مورد ادعای آن‌ها را رفع کند!

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink