داستان ۵ قاچاقچی بزرگ مواد مخدر دنیا +عکس


جام جم آنلاین: درباره قاچاقچی‌های بزرگ داستان‌های زیادی گفته و نوشته شده است، روایت‌هایی که گاه به افسانه پهلو می‌زنند، در این گزارش زندگی ۵ قاچاقچی دنیا را مرور می‌کنیم که تلگراف و بی بی سی از آن‌ها به عنوان مرموزترین و تاثیرگذارترین قاچاقچی‌های موادمخدر دنیا یاد می‌کند.

 

فهرست ۵ تایی و کوتاه زیر از آمریکای لاتین تا همین منطقه خودمان و همسایگان مان را در بر می‌گیرد.

متخصص «کوک»

کورتیس فرانسیس وارن (متولد ۱۹۶۳ میلادی) یک گانگستر انگلیسی و قاچاقچی مواد مخدر است که سال‌ها جزء هدف‌های نخست اینترپل بود. خانواده او اصالتا متعلق به آمریکای لاتین بودند و کورتیس دومین فرزند خانواده محسوب می‌شد پدرش یک دریانورد بود و کورتیس همراه با برادر بزرگترش رامون و خواهرش ماریا در بندر لیورپول بزرگ شدند.

 

داستان زندگی ۵ قاچاقچی بزرگ مواد مخدر دنیا +عکس

او یکی از بزرگترین قاچاقچیانی است که تاکنون دستگیر شده است و از سال ۲۰۰۹ تاکنون در زندان به سر می‌برد؛ وارن سابقه حمل و نقل ۱۰۰ تن مواد مخدر را در هلند دارد و فعلا دوران محکومیتش را می‌گذراند، تخصص اصلی او «کوک» بود و جالب است بدانید که دادگاه پیشنهاد یک جریمه سنگین چند میلییارد دلاری را به او داد تا در ازای آن چند سال از محکومیتش را کمتر کند، اما وارن نپذیرفته و همچنان در زندان به سر می‌برد.

فوئنتس مرموز و بزرگ

آمادو فوئنتس متولد مکزیک است، اما عمده فبیستت قاچاق مواد مخدرش را در کلمبیا انجام می‌داد، او بزرگترین حمل و نقل هوایی مواد مخدر را سامان داده بود و از او به عنوان یکی از ثروتمندترین رئیسان مواد مخدر دنیا یاد می‌شد با ثروتی حدود ۲۵ میلیارد دلار که رقمی شگفت انگیز می‌نماید.

 

 

در سال ۱۹۹۷ پلیس ایالات متحده و اینترپل با به دست آوردن مدارک کامل او را تحت تعقیب قرار دادند و باعث شد تا در جولای ۱۹۹۷، فوئنتس به یک عمل جراحی پلاستیک بسیار گسترده برای تغییر چهره اش تن بدهد، اما او هرگز از اتاق عمل زنده بیرون نیامد، البته عده‌ای می‌گویند او را کشتند و گروهی نیز می‌گویند فوئنتس بزرگ زنده است و با چهره‌ای دیگر در گوشه‌ای از دنیا همچنان زندگی می‌کند.

مشهورترین قاچاقچی زن جهان

موریا مورنو را می‌توان مشهورترین زن قاچاقچی جهان و یکی از کلیدی‌ترین روسای کارتل «لس زتاس» نامید، جالب است بدانید که مورنو قبل از پیوستن به کارتل لس زتاس به عنوان یک افسر پلیس فبیستت می‌کرد، اما با جدایی از نیروی پلیس توانست تا ریاست یکی از بزرگترین کارتل‌های مواد مخدر دنیا پیش برود.

 

مورنو در سال ۲۰۱۱ توسط پلیس در جریان یک جا به جایی گسترده مواد مخدر دستگیر و به اتهام قتل و تجارت مواد محاکمه شد و تاکنون در زندان به سر می‌برد.

فرزند ناخلف رئیس پلیس

داوود ابراهیم را بسیاری امروز بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در دنیا می‌دانند که رهبری یک مجموعه ۵ هزار نفره را بر عهده دارد، گروهی که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا آن را تروریستی و نزدیک به القاعده معرفی می‌کند و خود ابراهیم و سران آن همگی تحت تعقیب هستند. جالب است بدانید او کودکی بسیار عجیبی داشته است، پدرش فرمانده نیرو‌های پلیس بمبئی بوده و خودش نیز در بهترین مدارس تحصیل کرده است. او علاوه بر تجارت مواد مخدر متهم به پولشویی برای تروریست‌ها و همچنین انواع جنایت‌های مختلف است حتی ردپای او در مسابقات فوتبال و تغییر نتایج عجیب توسط بنگاه‌های شرط بندی نزدیک به او نیز دیده شده است.

 

کسی به طور دقیق نمی‌داند که داوود ابراهیم این روز‌ها دقیقا در چه مکانی زندگی می‌کند، ولی با این حال برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که او جایی در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان زندگی می‌کند و با هویت‌های مختلف به امارات متحده عربی رفت و آمد دارد، در سال ۲۰۱۱، نام این قاچاقچی توسط FBI و Forbes در میان ۱۰ فرد با دارای بیشترین جنایت در جهان آورده شد.

یک کلمبیایی عجیب

سلطان بلامنازع کوکائین در جهان در صدر این لیست قرار دارد، فابیو اوچوا واسکوز کلمبیایی که اکنون بیش از ۲۰ سال است که در زندان به سر می‌برد، در کنار برادرانش خوان دیوید و جورج لوئیس و البته با همراهی پابلو اسکوبار ِمشهور کارتل بزرگ مدئین را تاسیس کردند کارتلی که ۹۰ درصد کوکائین دنیا را تامین می‌کرد، ثروت او را بسیاری بالای ۵۰ میلیارد دلار برآورد کرده اند.

داستان زندگی ۵ قاچاقچی بزرگ مواد مخدر دنیا +عکس

پس از دوره‌ای کوتاه که او ناپدید شده بود در سال ۱۹۹۹ دستگیر و به ایالات متحده آمریکا منتقل شد، جایی که وی مدت هاست در زندان فدرال و البته محلی نامعلوم به سر می‌برد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink