خواص روغن زیتون +عسلنیوزستان تسنیم: از میوه‌هایی است که در قرآن به آن قسم یاد شده است، از دیدگاه طب ایرانی دارای طبیعتی گرم است و خواص بی‌شماری دارد.

“زیتون” و “روغن زیتون” هر دو سرشار از چربی‌های اشباع نشده هستند، مهم نیست که چه نوعی از زیتون را افراد مصرف می‌کنند، همه دارای مواد مغذی هستند و دارای ترکیبات استرول‌های گیاهی هستند که می‌توانند LDL کلسترول (بد) را کاهش دهند.

” روغن زیتون” به دلیل وجود اسید‌های چرب اشباع نشده خواص بسیار زیادی دارد و بهتر است در پخت غذا‌ها ازآن استفاده شود، از نشانه‌های روغن زیتون خوب این است که اگر یک قاشق چایخوری از آن را به دهان بگذارید، سوزش ملایمی در ابتدای حلق ایجاد می‌شود و بلافاصله نیز ازبین می‌رود.

خواص روغن زیتون+ عسل

اگر یک قاشق “روغن زیتون” را با دو قاشق عسل مخلوط کنید و به صورت بمالید و خوب مالش بدید، جرم و کثیفی صورت رو پاک کرده و رنگ پوست صورت رو روشن و جوان می‌کند.

زیتون ضد دیابت، ضد سرطان، فبیستت ضد میکروبی و فبیستت آنتی اکسیدانی است همچنین از اعصاب مرکزی و محیطی حفاظت می‌کند و دارای اثرات ضد التهاب و ضد درد است همچنین به کاهش فشار خون کمک می‌کند، از قلب و عروق محافظت می‌کند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink