خروج ترامپ از برجام طلایی‌ترین فرصت را سوزاندنیوزستان تسنیم: حزب ندای ایرانیان به دبیرکلی صادق خرازی در بیانیه‌ای درباره خروج آمریکا از برجام تأکید کرد که ترامپ با خروج یک جانبه از برجام طلایی‌ترین فرصت را سوخت کرد و دشمنی ۴۰ ساله خود و دولت‌های قبل آمریکا را با ایران اثبات کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

” ایران بزرگ ما امروز شاهد گستاخی و دروغ پراکنی نسبت به خودش و مردم شریفش است. برجام که مهر تاییدی بر صلح‌طلبی ایران و ایرانی است این روز‌ها مستمسکی شده برای آمریکا تا یک‌بار دیگر منطق مبتنی بر زور و گردن‌کشی خود را به منصه ظهور برساند. سخنان ترامپ نه تازگی داشت و نه جذابیت جز آنکه تکرار فرافکنی و دروغ پراکنی‌های گذشته بود. غافل از آنکه ایرانیان همیشه اثبات کرده اند که جز صلح و دوستی با هر که دست دوستی به سویشان دراز کند انگاره دیگری در ذهن ندارند.

ترامپ با خروج یک جانبه از برجام طلایی‌ترین فرصت را سوخت کرده و به جهانیان نشان داده که خودش و دولت‌های پیش از او عداوتی ۴۰ ساله با ایران دارند و تنها با منطقی قلدرمابانه در پی همراه کردن جهان با خویش هستند غافل از آنکه جهان بین‌الملل بار‌ها پس از برجام حقانیت ایران را شاهد بوده و بر این حق صحه گذاشته است.

این مردم همان‌هایی هستند که ۸ سال دفاع مقدس را به پشتوانه پیر و فرزانه خویش پیروزمندانه از سر گذراندند و بی‌شک امروز نیز با اتکا به گفته‌های رهبر خویش که فرمود: آقای ترامپ شما هیچ غلطی نمی‌کنید، به این آماتور عرصه سیاست نشان می‌دهند که هیچگاه نباید یک ایرانی را تهدید کرد که زبان تهدید شاید برای کشور‌هایی حقیر همچون عربستان، اسرائیل، امارات متحده عربی و قطر که این روز‌ها در زمره نوچه‌گان آمریکا از این اقدام ترامپ پای کوبی می‌کنند و دست افشانند جوابگو باشد، اما برای ایرانیان چیزی جز شوخی مسخره‌ای بیش نیست.

عهد شکنی ترامپ مزیتی برای ما داشت آن هم همدلی و انسجام تمام ایرانیان مضاعف کرد. حال دولت در این فرصت به دست آمده باید بتواند مردم را دریابد، محدودیت‌های اجتماعی و سیاست را در راستای انسجام ملی برطرف سازد و بداند که امروز بیشتر از همیشه به این مردم نیازمند است چرا که دولت‌ها وابسته به ملت‌هایشان هستند.

حزب ندای ایرانیان بر این باور است که بهانه‌جویی‌های آمریکا تمامی ندارد و از دولت می‌خواهد تا یک قدم از مواضع به حق ایران که همانا خواست تمام مردم است ذره‌ای عدول نکند. امروز ندای ایرانیان هم صدا و هم آوا با مردم و رهبری نظام فریاد بر می‌آورد که آقای ترامپ شما غلط می‌کنید.

حزب ندای ایرانیان “

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink