حجت‌الاسلام هریسی درگذشت


نیوزستان تسنیم: حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ مجتبی پورحسین هریسی از عالمان انقلابی و امام جمعه اسبق میاندوآب به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهید محلاتی تبریز در گذشت.

وی از علمای مبارز و انقلابی آذربایجان شرقی بود که در دهه ۶۰ و ۷۰ نزدیک به دو دهه امام جمعه میاندوآب بود و خدمات فراوانی را در دوران امامت جمعه خود ارائه کرده بود.

حجت الاسلام هریسی طبق نامه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ایام امامت جمعه میاندوآب هیچگونه از حقوق و مزایای این مسئولیت استفاده نکرده بود.

بر اساس این گزارش، علاوه بر شهید محمد زیرک و شهید محمد وقاری که از بستگان ایشان بود، شهید محمود پورحسین، برادرزاده و شهید مدافع حرم شهید محمدرضا فخیمی هم خواهرزاده این عالم وارسته بود.

پس از تدفین پیکر حجت الاسلام هریسی در قم و برگزاری مراسم شام غریبان در این شهر، مراسم سوم ایشان روز پنج شنبه از ساعت ۵.۳۰ تا ۷.۳۰ در مسجد امام حسین (ع) خیابان لاله تبریز برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم در پیامی درگذشت امام جمعه اسبق میاندوآب را به خانواده آن مرحوم تسلیت گفت. امام جمعه تبریز هشتم فروردین آنمرحوم را در بیمارستان شهید محلاتی عیادت کرده بودند.

متن پیام بشرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم/ انا لله وانا الیه راجعون

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ

نیوز رحلت، عالم زاهد حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مجتبی پورحسین هریسی امام جمعه اسبق شهرستان میاندوآب موجب تاثر و تالم فروان گردید.

خدمات ارزشمند و ماندگار این عالم بزرگ در طول عمر پر برکت خود فراموش شدنی نیست.

این ضایعه را به جامعه روحانیت و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم و شادی روح آن فقید سعید و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان آن مرحوم را از خداوند متعال مسئلت دارم.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink