جنگ تجاری ترامپ رشد پولی را نابود می‌کند


نیوزستان تسنیم: به نقل از اسپوتنیک، پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان در مصاحبه با روزنامه بیلد ام سونتاگ تاکید کرد: تعرفه‌های اعمال شده از سوی دولت آمریکا علیه چین، ترکیه و سایر کشور‌ها تبعات چشمگیری بر اقتصاد جهانی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش وی افزود: این جنگ تجاری در حال کاهش دادن و از بین بردن رشد پولی جهان است و نااطمینانی‌های جدیدی را ایجاد می‌کند. مصرف کنندگان کسانی هستند که از این جنگ تجاری بیشترین آسیب را خواهند دید و قیمت کالا‌ها نیز در نهایت گران‌تر خواهد شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به توافق اخیر بین ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره درباره کاهش تعرفه‌ها و همکاری به سوی صفر کردن تعرفه ها، گفت: توافق بین اتحادیه اروپا و آمریکا تنها می‌تواند نخستین گام باشد و در پایان ما به جهانی نیاز داریم که تعرفه‌ها پایین‌تر باشد، سیاست‌های حمایتی کمتری اعمال شود و بازار‌ها باز و آزاد باشند.

وزیر اقتصاد آلمان اظهار داشت: توافق تجاری بین آمریکا و اتحادیه اروپا می‌تواند صد‌ها هزار فرصت شغلی در آلمان و اروپا را حفظ کند. جنگ تجاری هیچ برنده‌ای نخواهد داشت.

چهارشنبه گذشته ترامپ و یونکر به چندین توافق با هدف جلوگیری از تشدید منازعه تجاری دست یافتند. دو طرف موافقت کردند تا برای حذف همه تعرفه‌های گمرکی و موانع غیرتعرفه‌ای همکاری کنند و همکاری راهبردی در زمینه انرژی را تقویت نمایند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink