تولید فولاد کشور افزایش یافت


ایرنا: مهدی کرباسیان عصر دوشنبه در آیین افتتاح ششمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، فراوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و چهارمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی در استان کرمان افزود: ظرفیت کشور بیش از این میزان است.

 

وی اظهار داشت: زمانی رویا بود که بتوانیم جزو صادرکنندگان برتر صنایع معدنی در دنیا باشیم، اما در سال گذشته ۹ میلیون تن صادرات فولاد کشور بوده است.

کرباسیان با اشاره به ایجاد صنایع پایین دست مس در منطقه ویژه پولی رفسنجان، بیان کرد: توسعه و اشتغال از مباحث اساسی کشور است واشتغال در صنایع پایین دست، بسیار بالا است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: روز‌های سختی است و مشکلات پولی به دلیل بحران‌ها و فشار‌های بین‌المللی برای مردم و دولت وجود دارد، اما زیبایی‌هایی که برای کشور اتفاق افتاده است را نباید فراموش کرد.

وی افزود: امیدواریم که برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فراوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و چهارمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی در استان کرمان موجب توانمندی واحدها، تولید‌کنندگان و امکانات استان و کشور عرضه شده و سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در این حوزه ترغیب کند.

کرباسیان گفت: اتیشن و حمایت از معادن کوچک در کشور و استان کرمان مورد تاکید قرار گرفته است.

ششمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فراوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی در استان کرمان امسال با حضور ۱۲۰ شرکت و در فضایی به وسعت ۹ هزار مترمربع برپا شده است.

استان پهناور کرمان به بهشت معادن کشور معروف است.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink