تمام بیماران دیالیزی مناطق زلزله‌زده پیوند کلیه می‌شوندنیوزستان مهر» داریوش آرمان امروز شنبه در نشست نیوزی با اصحاب رسانه استان کرمانشاه با اشاره به بازدید امروزش از مناطق زلزله‌زده این استان اظهار داشت: وضعیت بیماران دیالیزی در مناطق زلزله‌زده اسف‌بار است.

وی با بیان اینکه مردم در این مناطق در بدترین وضعیت ممکن زندگی می‌کنند، افزود: ۱۵۰ بیمار دیالیزی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه هستند که تمام این بیماران در صورت داشتن شرایط تخصصی پیوند و پزشکی پیوند کلیه می‌شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور گفت: با وجود اینکه بیماران دیالیزی از شهرستان‌های اطراف هم به سرپل ذهاب می‌آیند، اما وضیت بخش دیالیز شهرستان سرپل‌ذهاب مناسب نیست و با کمبود‌ها و نواقص بسیاری مواجه است.

آرمان با بیان اینکه تمام بیماران دیالیزی در مناطق زلزله‌زده در کانکس زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: آن‌هایی که میلیارد‌ها تومان کمک از مردم کشور برای یاری زلزله‌زدگان جمع کردند و نمی‌دانند آنرا کجا باید خرج کنند می‌توانند به همین بیماران نیازمند برای تهیه سرپناه کمک کنند.

وی کمبود پزشک و متخصص در مناطق زلزله‌زده را یادآور شد و همچنین از راه‌اندازی دفاتر انجمن حمایت از بیماران کلیوی در تمام شهرستان‌های مناطق زلزله‌زده استان نیوز داد.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور جبران کمبود‌های بخش دیالیز مناطق زلزله‌زده را از برنامه‌های دیگر این انجمن عنوان و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا ظرف چند ماه آینده بزرگترین جراحان پیوند کلیه را به مناطق زلزله‌زده بیاوریم.

به گفته آرمان، خیران می‌توانند کمک‌های خود را به کارت بانک ملت به شماره ۶۱۰۴۳۳۷۵۹۰۷۵۹۵۰۰ و یا به حساب بانک ملت به شماره ۱۹۸۷۶۷۸۶۸۲ واریز کنند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink