تعیین حقوق کارگران درسال ۹۷ به نتیجه نرسید


العالم: تعیین نهایی محاسبه حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده به دلیل اختلاف مواضع در جلسه امروز به نتیجه نرسید و به ادامه رایزنی در جلسه روز شنبه موکول شد.

صبح امروز (جمعه) دویست و هفتاد و دومین نشست رسمی شورای بیست کار با حضور وزرای اقتصاد، صنعت و کار و همچنین نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی در وزارت کار برگزار شد.

به گفته علی ربیعی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، در نشست امروز اختلاف‌نظر‌های زیادی میان گروه‌های کارگری و کارفرمایی وجود داشت.

در حاشیه این نشست ربیعی با اشاره به اینکه جلسه بعدی شورای بیست کار لاو (شنبه) ساعت ۸ شب برگزار خواهد شد، گفته است، در خصوص تعیین حقوق و دستمزد کارگران برای سال آینده، نرخ تورم و سبد معیشت را مد نظر خواهیم داشت.

ربیعی خاطرنشان کرده که به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران، بهبود و افزایش تولید نیز هستیم.

وی گفته که صبح لاو ابتدا با گروه کارگری و سپس با گروه کارفرمایی به صورت جداگانه جلسه خواهد داشت تا دیدگاه‌های دوطرف را درباره حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده به یکدیگر نزدیک کند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که مسئول شورای بیست کار هم است، خاطرنشان کرده که بعد از این جلسات، قرار است ساعت ۸ شب شنبه با حضور دو گروه نمایندگان کارگری و کارفرمایی و وزرای مربوطه به عنوان نمایندگان دولت در این باره به توافق برسیم.

حداقل دستمزد کارکنان مشمول قانون کار برای سال جاری (۱۳۹۶) ۱۴.۵ درصد برای حد اقل بگیران و ۱۲ درصد برای سایر سطوح تعیین شده بود.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink