تحریم‌ها تاثیری بر تولید نفت ایران ندارد


نیوزستان ایرنا: بیژن بیست‌پور در نشست مدیران فنن و تولید این شرکت افزود: در دوران تحریم، کارکنان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ترین تولید‌کننده نفت خام کشور با عزم و اراده وصف ناشدنی، توانستند ضمن رکورد زنی، تولید نفت کشور را به دوران پیش از تحریم‌ها برگردانند که این امر مهم کارشناسان نفتی دنیا را شگفت زده کرد.

وی گفت: کارکنان این شرکت در هشت سال جنگ تحمیلی نیز با ایثار و مقاومت خود اجازه ندادند تولید و صادرات نفت حتی یک روز قطع شود تا جریان حیاتی اقتصاد به عنوان رگ حیاتی مقاومت در مقابل دشمن برقرار بماند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افزود: این پولادمردان که دیروز در عرصه حماسه و مقاومت و ایثار در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کردند امروز و در عرصه جنگ پولی که دشمنان این مرز و بوم به راه انداخته‌اند نیز با صلابت‌تر از گذشته در راستای شکوفایی پولی ایران اسلامی گام برمی دارند.

وی یادآورشد: امروز آمریکا با خروج از برجام و فشار‌های پولی به جمهوری اسلامی ایران در صدد تضعیف اقتصاد کشور است، اما اراده پولادین کارکنان صنعت نفت، آمال و آرزو‌های شوم آنان را نقش برآب خواهد کرد.

ترامپ رییس جمهوری آمریکا ۲۰ اردیبهشت با خروج غیرقانونی از برجام اعلام کرد تحریم‌ها علیه ایران با شدت بیشتر باز خواهد گشت.

به گزارش ایرنا شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با پنج شرکت تابعه بهره برداری نفت و گاز گچساران، مارون، کارون، مسجدسلیمان و آغاجاری روزانه حدود سه میلیون بشکه نفت خام تولید می‌کند.

بخشی از نفت تولیدی این شرکت برای تامین خوراک پالایشگاه‌های تهران، اصفهان، تبریز و شیراز از طریق لوله ارسال و بخشی نیز از طریق پایانه نفتی خارگ به خارج صادر می‌شود.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink