تاثیر چاقی بر شدت و انتقال ویروس آنفلوآنزا


نیوزستان ایسنا: تحقیقات جدید نشان می‌دهد که افراد چاق پس از ابتلا به آنفلوآنزا تا مدت زمان طولانی‌تری می‌توانند ویروس این بیماری را به دیگران منتقل کنند.

 

در این بررسی آمده است: بیماران چاق آلوده به ویروس آنفلوآنزا بیش از افراد دیگر احتمال دارد این ویروس را در بدن خود نگه دارند. در حقیقت چاقی نه تنها بر شدت علائم آنفلوآنزا بلکه بر چگونگی انتشار و انتقال ویروس نیز تاثیر می‌گذارد.

ابتلا به آنفلوآنزا موضوع متداول و رایجی است، اما مشکلات ناشی از آن متفاوت است که از آن جمله می‌توان به عفونت گوش و سینوس‌ها و مشکلات جدی‌تر از قبیل: ذات الریه، التهاب مغز و قلب اشاره کرد.

همچنین بیماری‌های مزمن بر اثر ویروس آنفلوآنزا تشدید شده یا این ویروس علائم بیماری‌های مزمن را تشدید می‌کند. همچنین بیماری‌های تنفسی از قبیل: آسم علائم آنفلوآنزا را تشدید کرده یا به دلیل ویروس آنفلوآنزا حادتر می‌شود.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، همچنین چاقی عارضه‌ای است که شدت بیماری آنفلوآنزا را افزایش می‌دهد. نتایج برخی از مطالعات نشان می‌دهد چاقی خطر علائم آنفلوآنزا و حتی مرگ ناشی از آن را بخصوص در افراد سن افزایش می‌دهد. هر چند نتایج یک تحقیق حاکی از آن است که چاقی ممکن است بر مدت زمانی که ویروس در بدن بیمار باقی می‌ماند نیز تاثیرگذار باشد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink