برخورد با سایت‌های آموزش دهنده ساخت مواد محترقه


نیوزستان میزان: رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا نسبت به اقدامات افراد سودجو برای چهارشنبه سوری در فضای مجازی هشدار داد.

 

سرهنگ علی نیک نفس با بیان اینکه متاسفانه در روز‌های پایانی سال شاهد افزایش تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی با موضوع ساخت، تهیه، خرید و فروش مواد محترقه هستیم، اظهار کرد: شهروندان توصیه‌های پلیس را در این خصوص جدی بگیرند، زیرا صدمات جسمی و تلفات جانی قابل جبران نیست.

وی با اشاره به اینکه اکثر حادثه دیدگان این ایام جوان و نوجوان هستند، افزود: والدین باید همواره به عنوان صمیمی‌ترین دوست فرزند او را هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی همراهی کرده و برای انجام فبیستت‌های بی‌خطر در این روز و لذت بردن از این جشن کهن بدون هیچ گونه آسیبی، خطرات را به آن‌ها گوشزد کنند.

نیک نفس ادامه داد: برخی از سایت‌ها در زمینه آموزش طرز تهیه و ساخت بمب و مواد محترقه فبیستت می‌کنند که متاسفانه بار‌ها شاهد وقوع اتفاقات و حوادث ناگوار در این خصوص بوده‌ایم، لذا خانواده‌ها باید دقت داشته باشند تا کودکان آن‌ها با استفاده از این سایت‌ها به دنبال ساخت مواد محترقه خطرناک نباشند و در دام کلاهبرداران و سودجویان گرفتار نشوند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا به گرداندگان وبگاه ها، صفحه ها، کانال‌ها و گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف که اقدام به انتشار محتوای آموزشی ساخت مواد منفجره و محترقه و همچنین فروش مواد محترقه غیرمجاز می‌کنند هشدار داد که این گونه موارد توسط کارشناسان پلیس فتا رصد شده و برابر قانون با خاطیان و مجرمان رفتار خواهد شد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink