برای خوش اندام بودن این رژیم را رعایت کنید


نیوزستان فارس: متخصص رژیم درمانی با تاکید بر اینکه همراه با وعده غذایی بهتر است سبزی و سالاد مصرف شود، گفت: برای تامین کلسیم و داشتن خوابی آسوده قبل از خواب شیر یا ماست بخورید.

احمد اسماعیل‌زاده متخصص رژیم درمانی در ارتباط با مصرف وعده‌های غذایی اصلی اظهار داشت: برای کاهش وزن و رژیم‌درمانی نباید سه وعده اصلی غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام را حذف کرد.

وی افزود: برای کنترل وزن و کم شدن چربی بدن باید تمام وعده‌های غذایی مصرف شود و حتی استفاده از میان‌وعده‌ها نیز مدنظر باشد. فقط باید تنها اتیشن داشت کل کالری که در طول روز دریافت می‌شود نسبت به نیاز بدن ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری کمتر باشد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد: مردم به جای حذف وعده‌های غذایی اصلی برای رژیم‌درمانی باید وعده‌های غذایی کوچک‌تر را در دوره‌های بیشتر استفاده کنند. به‌طور مثال پس از مصرف صبحانه می‌توان دو ساعت بعد میوه خورد و دو ساعت پس از آن نیز مصرف ۱۰ عدد پسته و بادام را مدنظر قرار داد.

اسماعیل‌زاده با اشاره به ضروت تحرک بدنی و ورزش برای دارا بودن وزنی ایده‌آل گفت: همچنین توصیه می‌شود همراه وعده غذایی ناهار، سبزی و سالاد استفاده شود؛ چراکه این موضوع علاوه بر کم کردن اشتها به جذب آهسته قند و چربی غذا کمک می‌کند. همچنین اینکه گفته می‌شود نباید همراه غذا سبزی و سالاد خورد شواهد علمی نداشته و یک باور غلط است.

این متخصص رژیم درمانی عنوان کرد: بین نا‌ها رو شام می‌توان دو میان‌وعده ساده شامل بیسکویت و میوه داشت. همچنین بهترین زمان مصرف شام ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ شب بوده که توصیه می‌شود مصرف شام سبک‌تر و ترجیحاً از نوع غذا‌های حاضری همچون نان و پنیر و سبزی باشد و هنگام خواب نیز بهتر است مقداری ماست یا یک لیوان شیر مصرف کرد تا علاوه بر داشتن خواب آسوده کلسیم بدن نیز تأمین شود.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink