بارش پراکنده باران در ۱۱ استان


نیوزستان تسنیم: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش باران پراکنده در ۱۱ استان کشور طی ساعات آتی نیوز داد.

احد وظیفه مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز در مناطقی از غرب، جنوب غرب، جنوب و بخش‌هایی از مرکز کشور شاهد وزش شدید باد و گردوخاک خواهیم بود.

وی افزود: در اواخر وقت امروز از شدت گردوخاک در این مناطق کاسته می‌شود و شرایط تا حدودی در این نقاط بهبود می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت استان‌های ساحلی دریای خزر توضیح داد: امروز و طی ساعات آتی استان‌های ساخلی خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات شرقی البرز، اردبیل، آذربایجان‌ها، بوشهر، فارس و کرمان با رشد ابر، وزش باد شدید و بارش پراکنده باران مواجه می‌شوند.

به گفته وظیفه، شدت بارش‌ها در ساعات آتی غالباً برای استان‌های گلستان و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روز یکشنبه نیز رگبار و رعدوبرق به همراه وزش باد شدید بخش‌هایی از خراسان رضوی، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و بخش‌های شرقی دامنه‌های البرز را در برمی‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: امروز و لاو وزش باد شدید به همراه گردوخاک بخش‌هایی از استان‌های شمال شرق و شرق را در برمی‌گیرد که باید به هشدار‌های لازم اتیشن داشت.

وظیفه افزود: طی ساعات آتی استان‌های البرز، تهران، قم، سمنان، قزوین و اصفهان با وزش باد شدید مواجه می‌شوند.

وی با اشاره به کاهش دما در نوار شمالی کشور که از روز گذشته آغاز شده است، گفت: این کاهش دما در روز یکشنبه به شمال شرق کشور می‌رسد و خراسان رضوی ۸ تا ۱۲ درجه خنک‌تر می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: امروز و لاو بخش‌هایی از دریای خزر و خلیج فارس بر اثر وزش باد شدید مواج می‌شود که مسافران نوروزی باید اتیشن ویژه‌ای داشته باشند.

وظیفه، اردبیل با دو درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۳۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران در گرمترین لحظات به ۲۸ درجهبالای صفر رسید که تغییرات محسوسی ایجاد نخواهد شد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink